Wpis z mikrobloga

Generalnie beka.

Nie tak znowu dawno temu, Teksas ogłosił nowe prawo w którym rozchodzi się o to, że jeżeli publiczna szkoła otrzyma, w formie darowizny, plakat/plakietę/cokolwiek z hasłem "In God We Trust", to ma obowiązek wywiesić to coś w widocznym miejscu.

"In God We Trust" to oficjalna dewiza USA więc władze Teksasu próbują zgrywać głupa że to wszystko w celach patriotycznych, oczywiście - jak równie oczywiste jest że to machanie #!$%@? z gatunku "owning the Libs", odpowiednik słynnego hasła "Bóg, Honor i Ojczyzna" które pojawiło się na polskich paszportach jakiś czas temu, wyłącznie po to by lewactwo się piekliło że "Bóg", a prawactwo mogło się pieklić że lewactwo się piekli. Wiecie: standardowa, do bólu typowa gównoburza o pietruszkę, w trakcie której politycy mogą udawać że robią coś Naprawdę Ważnego, mimo że robią, ekhm... #!$%@?.

No i beka wynika głównie z faktu że, zgodnie z trzecią zasadą dynamiki Newtona, "każdej akcji towarzyszy reakcja równa co do wartości i kierunku, lecz przeciwnie zwrócona." Ot, na przykład, jak polski kościół chciał wcisnąć młodzieży Jana Pawlacza do ryja... to powstał Jan Pawlacz, rzułta morda i miliardy memów. Akcja, reakcja.

Teksańskie prawo ma pewien defekt, widzicie - szkoły mają obowiązek wywieszać te plakaty, o ile otrzymają je jako darowiznę, ale przepisy nie precyzują, ekhm...

...zresztą, co ja tam będę się niepotrzebnie rozpisywał. . In God We Trust, ale po arabsku.

#neuropa #polityka #bekazprawakow
Pobierz mnik1 - Generalnie beka.

Nie tak znowu dawno temu, Teksas ogłosił nowe prawo w któ...
źródło: comment_1661502689Ob7U3zpbGpy6Ld4EjfLAwS.jpg
  • 8
@mnik1: ale In God we Trust to faktycznie w USA dewiza państwowa, która mimo pierwotnego założenia obecnie straciła dość sporo na tej swojej religijności.
Nie tak znowu dawno temu, Teksas ogłosił nowe prawo w którym rozchodzi się o to, że jeżeli publiczna szkoła otrzyma, w formie darowizny, plakat/plakietę/cokolwiek z hasłem "In God We Trust", to ma obowiązek wywiesić to coś w widocznym miejscu


@mnik1: Ja jebe, jaki pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@graf_zero:

University of North Texas Political Science Professor Kimi Lynn King, who specializes in American Politics, including civil rights and liberties, conflict resolution, judicial decision making, legislative control of the bureaucracy and administrative agency decision making, tells CNN that on its face, Senate Bill 797 does not specify language "despite the fact that it is particularized (and narrow) relating to how the signs are to be configured."


"One could argue the
@mnik1: Kolejny przykład pięknego samozaronia politycznych fanatyków. Tym razem dopadło prawaków.

Najlepsze jest to, że dokładnie tak jak piszesz:

Wiecie: standardowa, do bólu typowa gównoburza o pietruszkę, w trakcie której politycy mogą udawać że robią coś Naprawdę Ważnego, mimo że robią, ekhm... #!$%@?.


Z tym że z tego co zauważyłem politycy którzy nie są fanatykami (niezależnie od strony) w takie schematy wpadają rzadziej.
@mnik1: Ja odnosiłem się bardziej do faktu że Motto państwowe reguluje przepis który brzmi dokladnie tak.

36 U.S. Code § 302 - National motto

“In God we trust” is the national motto.

Nie ma nic na temat przesłania, języka, treści. te 4 wyrazy w cudzysłowie to motto.