Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #kicicochpyta #pytaniedoeksperta

Cześć. Rozglądam się za samochodem do miasta na dojazdy do pacjentów. Prawdopodobnie leasing.
Obecnie jeżdżę Skodą Citigo, ale przydałoby mi się już coś nowszego (i najlepiej trochę mocniejszego niż 60 KM ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Wymagań specjalnych nie ma, ale chcę dobrze wybrać bo ma to być samochód na wiele lat.
Koniecznie pięciodrzwiowe bo z tyłu będzie jeździła kozetka i musi być do niej dobry dostęp.
Poza Skodą Fabią co byście polecili jeszcze? Budżet myślę około 80k.
  • 30
jak na wiele lat to IMO wszystkie azjatyckie wynalazki bez ocynku odpadają.


@SweetDreams: mam w rodzinie "azjatyckie wynalazki bez ocynku" (Kia, Hyundai, Toyota) - jeżdżą setki tysięcy kilometrów i lata bez najmniejszych problemów z korozją. Także to takie sobie wydumane #!$%@?.
@ruda1987: Przede wszystkim kup auto nowe, z salonu. Tak naprawdę ciężko źle wybrać. Przejdź się po salonach i wybierz co Ci się będzie najbardziej podobało. Fiesta, Fabia, Clio, Yaris (Hybrid), Hyundai i20, Kia Rio.
@SweetDreams: Oczywiscie, ze gorzej wykoanana od renault, ale mam podobna fote renaulta z okolic 18 roku u siebie gdzies.

Generalnie blacha z nowszych (2018+) azjatach jest naprawde niezla.
@ghostek84: 80KM w nowym aucie to 15.5s do setki. ( https://www.skoda-auto.pl/_doc/97978e6e-747d-4da7-ae50-0d58d155b26e )

Niestety ale nic poniżej 1.0 turbo z 100hp nie ma już sensu. Nawet okazjonalne dospieszenie i wlączenie się na pas będzie tragedią w aucie poniżej 100KM. Wydanie 70k na tak zamulony silnik jest totalną pomyłką i sposobem na frustracje bo nawet te 15.5s okraszone będzie wyciem silnika przy czerwonej kresce
Pobierz dzemzrzodkiewki - @ghostek84: 80KM w nowym aucie to 15.5s do setki. ( https://www.sko...
źródło: comment_1661505538F4lhMsq4XgTZpvuAzos1LP.jpg
@ruda1987: moja Fabia 2011 60KM po ekspresówkach z 2os. na pokładzie śmiga 160km/h ..chyba, że Ty jeździsz szybciej :D
a w Twoim budżecie to chyba tylko nowa Fabia jest sensownym rozwiązaniem..używka to zależy jak trafisz, ale nie za takie pieniądze