Wpis z mikrobloga

@101101101: Nie ma szans na zakup archiwalnych wydań z tak odległego okresu w roku 2022. Nie wiem czy wiecie jak działa rynek, ale nakład niesprzedany jest utylizowany (czasami na lewo trafia do jakiś sklepików z "archiwalnymi czasopismami"). W Kaczorze Donaldzie była opcja kupna archiwalnych numerów, ale było to w latach 90. i dotyczyło tylko chyba obecnego rocznika. Potem utylizacja.
W Kaczorze Donaldzie - ZAWSZE był dołączany gadżet. Po prostu z początków
  • Odpowiedz
W Kaczorze Donaldzie - ZAWSZE był dołączany gadżet. Po prostu z początków były to zazwyczaj jakieś tekturowe gry, itp.


@tajniak13: i one byly najlepsze. Wszystko skladalo sie recznie. Czasem trzeba bylo cos skleic klejem biurowym. Dla mnie rewelacja. Niektóre przetrwaly u mnie do dzis (te z czasow, gdy Kaczor Donald kosztowal 16.000 zl ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • Odpowiedz
@achillesgrek: @slepauliczka: @Bielecki:
Nie ma szans ani na wersję drukowaną, ani na elektroniczną. Odpowiedzieli to co na screenie poniżej. Czyli jedyne co można teraz kupić to używki z portali aukcyjnych, albo jakieś skany i pdfy marnej jakości na stronach typu chomikuj.
@dziumdziak: Dzięki, super strona do obejrzenia poglądowo co było w danym numerze. Niestety jakość skanów tragiczna. Nawet wybierając "skany wysokiej rozdzielczości" jest to bardzo często marne 250x400
101101101 - @achillesgrek: @slepauliczka: @Bielecki: 
Nie ma szans ani na wersję dru...

źródło: comment_1661429758d90iP1Ym3ybnXOXzWHFSjP.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@tajniak13: @Katedra_z_chlebkiem: Nie nastawiałem się, że się uda i faktycznie. To marzenie sciętej głowy. Nie pomaga też fakt, że te wszystkie wydania z początku milenium i XXI wieku wychodziły w czasach kiedy nikt nawet nie myślał o zrobieniu z tego skanów do wersji elektroniczej
  • Odpowiedz
@101101101: Nie ma najmniejszych szans na takie zakupy. Wiem coś o tym bo jestem na paru grupach o tej tematyce. KD i giganty zbieram od lat 90' do dziś. Ostatnio udało mi się kupić ze 100 numerów od Pani, która miała kiedyś kiosk Donaldy sprzed 20 lat z dodatkami (ʘʘ) W twojej sytuacji możesz jedynie zbierać komiksy z olx, grup fb (na ogół się cenią) i allegro.
  • Odpowiedz