Wpis z mikrobloga

@eternalzz: czyja dokumentacja jest lakoniczna?

W CKAD ostatnio z tego co widzę weszło tylko " Use the Helm package manager to deploy existing packages " więc wystarczy z tutoriali porobić instalację, deinstalację, zobaczyć jak parametryzować za pomocą values.yaml, podbijać wersję release, może rollback...
  • Odpowiedz
@eternalzz: @annotate: robiłem CKAD ~3 tygodnie temu, nie było żadnego pytania związanego z helmem. Jedyne co Ci potrzebne pod egzamin to umieć zainstalować charta, usunąć, użyć flagi --set przy instalacji, wyświetlić values dla danego charta, ale imo mała szansa, że dostaniesz pytanie z tym związane.
  • Odpowiedz
@eternalzz: jeżeli chodzi o czas to zależy od tego jak dobrze się przygotujesz. Ja zarówno CKA i CKAD skończyłem ~50 minut przed czasem, ale to wynika z tego że dosyć mocno się przygotowałem do obydwu tych egzaminów.
Co do zadań, jest ich około 16-17, nie ma żadnych pytań abcd, te egzaminy są w pełni praktyczne. Jeżeli chodzi o poziom złożoności to jest różnie (pytania mają różną wagę, możesz trafić na pytanie
  • Odpowiedz
@eternalzz: nie mogę powiedzieć, że na egzaminie będą takie same zadania, jak u mumshada, ale nie powiem także, że nie są do siebie podobne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeżeli o security chodzi to to jest w większych szczegółach na egzaminie CKA, na CKAD nic nawet nie tworzysz, dodajesz tylko odpowiednie pola do manifestów xD.
Protip ode mnie, nie używaj dokumentacji, jak nie musisz, bo używanie dokumentacji na
  • Odpowiedz
@eternalzz: powodzenia z drugim komputerem gdy kamerka jest cały czas włączona, musisz pokazać całe pomieszczenie a za podejrzane ruchy mogą Ci przerwać egzamin ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@eternalzz: nie widzisz swojego proctora, ale zgaduję że to jest głównie outsourcing z Indii. Anyways, komisji nie masz, ale musisz mieć cały czas włączoną kamerkę, pokazać wszystko dookoła, nikt nie może wejść w trakcie egzaminu, cały, nieużywany sprzęt elektroniczny poza zasięgiem rąk itp. Proctor może też cię poprosić w trakcie egzaminu o pokazanie rąk itp., także ściągi ani nic z tych rzeczy nie przejdzie, bo pod tym względem traktują to dosyć
  • Odpowiedz