Wpis z mikrobloga

Mirki, Mirabelki mające #dzieci #bombelki Jakie polecalibyście zabawki dla 2-4 latków? Chodzi o jakieś proste rzeczy nie wymagające myślenia czy sprawności. Mam dwie sztuki- młodszy chłopak i starsza dziewczynka. Obecnie myślę nad zakupem zwykłych piłek i skakanki dla niej. Polecacie coś w podobnym guście? Myślałem też o jakichś paletkach by coś poodbijać. Na razie jakiekolwiek gry czy coś to tak średnio, bo to nie ten etap.
  • 12
książeczki


@Akuku69: Zapomniałem dodać że chodzi o takie typowo na zewnątrz żeby miały się czym pobawić na podwórku. Bo do domu to mają hałdę już. Ostatnio młoda bawiła się dziecięcą taczką a młody taką dużą wywrotką do pchania. Plan jest oczywiście na piaskownicę ale to pewnie już nie w tym sezonie.
@saintieov: @agaja:
@ludzik: piłki zawsze spoko - u mnie dziewczynka lvl 3,5 tak się wkręciła, że chodzi na piłkę w przedszkolu, a w domu mamy składaną bramkę i pachołki do slalomu; poza tym z rzeczy plenerowych, to jakieś gadźety do baniek mydlanych na baterie dają dużo radości; paletki to nie wiem, chyba jeszcze mało który dzieciak w tym wieku jest na tyle skoordynowany, żeby odbijać mniejszą piłkę w powietrzu
@Anjinsan87: Do baniek mają takie małe podłużne #!$%@? plastikowe z pojemnikiem na płyn oraz kupione kijki ze sznurkiem na jakiejś imprezie plenerowej. Maszynki na razie nie będę kupował bo ruchowo są trochę do tyłu i lepiej jakieś "analogowe" rzeczy przy których muszą się wysilić ;D Ogólnie im prostsze a wkręcające rzeczy tym lepiej. Zastanawiam się też nad jakimiś piłkami do skakania- tych mające takie dwa "rogi" do trzymania się.
@ludzik: te piłki do skakania są ok, tylko trzeba je dopasować do rozmiaru dziecka, moja dostała taką i chyba z pół roku czekała, aż będzie miała odpowiednio długie nogi; jeśli nie masz, to polecam słomki konstrukcyjne - można budować w domu i na dworze, rozwijają wyobraźnie przestrzenną i sprawność palców i nie widziałem dzieciaka, który się w to nie wkręcił
@saintieov: No mam czterolatka w domu właśnie.

Natomiast nawet jezeki takie dziecko skakanki nie ogarnia, to jeżeli jest tak niezdarne, że potyka się o własne nogi, to jest tam zdecudowanie coś nie tak, zwykle warto iść np.w stronę diagnostyki SI.

@ludzik: dla 4letniego malucha może lego? A dwulatka duplo? Są różne proste zestawy.

Książeczki -wyszukiwanki.
Wejdź sobie na sklep Lidla online, mają fajne zabawki drewniane, może coś Ci podpasuje, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ludzik: jeśli banki, to polecam takie z wiatraczkiem (ale klasycznym, nie na baterie). Moczysz w płynie, machasz ręką i leci dużo małych baniek- myślę że nawet 2 latek spokojnie da radę.

Co do paletek to raczej za małe dzieciaki. Ale może jakaś dmuchana piłka i gra w nogę? Bramkę zrobisz przy drzewku, no ew. zawsze możesz kupić taką małą dziecięcą i bronić jak maluchy strzelają.

A masz tam jakieś drzewo? Może