Wpis z mikrobloga

Mirki, jest #pytanie, może nawet #pytaniedoeksperta - znajoma pożyczyła toaletę na kółkach, czy jak to się zwie - jak na załączonym zdjęciu.
I jak widać - plastik z wiekiem nie wytrzymał i się połamał. Część do wymiany, a rzecz trzeba oddać. Tyle że ustrojstwo ma datę produkcji 1998 i nie jestem w stanie znaleźć skąd takie coś wytrzasnąć. Mimo że naklejka z jakimiś tam danymi jest, to nie daję rady. Jeśli ktoś ma do czynienia z takimi sprawami, albo wysoki skill w #google to nie pogardzę #pomocy

Jeśli ktoś ma pomysł jak to dziadostwo (w sensie mój wpis) otagować żeby potencjalnie dotrzeć do kogoś, kto może umieć pomóc - też będę wdzięczny, bo działam po omacku.

Z góry dzięki!

#kiciochpyta #szpital #onkologia
Zorannio - Mirki, jest #pytanie, może nawet #pytaniedoeksperta - znajoma pożyczyła to...

źródło: comment_1661276465VLk1qOL2FUJZsIYg3DFBDS.jpg

Pobierz
  • 13
@darek-jg: No niestety - gdyby było to takie proste, to bym nawet posta nie pisał. Sąsiadka chce część z powrotem/naprawioną/zrobioną na nowo i delikatnie mówiąc świruje nieco, twierdząc przy tym że w każdej chwili potrzebuje tego z powrotem. Sytuacja zrobiła się lekko nieprzyjemna, stąd zostałem poproszony o pomoc.

@tojestmultikonto: Będę prawdopodobnie uderzał w tym kierunku, próbując załagodzić spór. W międzyczasie mam nadzieję, że uda się znaleźć taki sam element, aby
@Zorannio: Nie wiem czy kupisz gdzieś cały taki wózek, mogą ich już nie produkować, a tworzywo z czasem się psuje, kruszeje i pęka, w tym stanie to nawet nie ma co tego naprawiać, tam już wszystko było naprawiane łącznie z oparciem, które nie jest oryginalne.

Jak chcesz się bawić w naprawianie tego złomu to dorób część albo zamontuj deskę sedesową, ja nie widzę sensu, bo deska tam nie będzie pasowała od
@Zorannio: jesteś pewien, że nie ma nigdzie logo zakładu produkcyjnego? I czy próbowałeś wpisywać te numery w google? Kiedyś chciałam naprawić jeszcze straszą wagę analityczną i po losowym numerze, który był na niej wyryty udalo się znaleźć producenta i nawet instrukcję obsługi. Można ewentualnie zapytać na lokalnych grupach na Facebooku, bo jeśli sąsiadka kupowała X lat temu, to na pewno stacjonarnie i może któś inny też ma taką w domu, już
@Vic124: Wpisanie numeru daje coś czego w google dawno nie widziałem - jeden jedyny wynik, nie mający nic wspólnego z tym co szukam. Jedyne "logo" jakie jest to właśnie ta naklejka ze zdjęcia.

@tojestmultikonto: Zgadza się - byłem w firmie która profesjonalnie zajmuje się robieniem cudów z plastiku i spasowali - ani naprawić, ani zrobić podmiankę/substytut nie są w stanie. Na pęknięciu widać wyraźnie, że plastik jest zżółknięty i osłabiony
@Zorannio: łatwiej jest zamówić cały wózek niż kupić samo siedzisko. siedziska raczej kupuje się hurtowo, może jakiś producent wózków byłby w stanie sprzedać samo siedzisko, ale biorąc pod uwagę zużycie tego wózka wątpię żeby to się w ogóle opłacało.
@Zorannio: "TENTE" jest na kółku, a to producent kółek, więc ktoś inny zrobił ramę, siedziska zamówili gdzieś indziej, dorobili oparcie, podłokietniki i zamontowali kółka. To jest raczej produkcja specjalizowana i z częściami zamiennymi będzie problem.
@Zorannio: jak sąsiadka #!$%@?ęta to wydaje się, że kupno nowego i kazanie jej #!$%@?ć jest opcją, która najmniej zszarga ci nerwy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Co do samego plastiku spróbuj obdzwonić jakieś samochodowe spawanie zderzaków, na to ewentualnie jakaś szpachla do plastiku i farba wodna

Ewentualnie jakiś klej epoksydowy, wyrównanie i też farba na to

A co do samego zżółkniętego plastiku to woda utleniona o wysokim stężeniu