Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pewien dylemat.

Zmieniam operatora internetowego z UPC na Netię (UPC zaczęło szwankować do tego Netia miała dużo fajniejszą ofertę).

Ogólnie wynajmuję mieszkanie w bloku z 2009 roku w Krakowie ale nie widziałem u siebie żadnych gniazdek ethernetowych. Poprzedni dostawca tj UPC router łączył kablem antenowym. Ogólne jedynie co mam w mieszkaniu to taką małą puszkę (z napisem UPC) która ma 3 wyjścia antenowe i do tego podłączony był poprzedni router (mam jeszcze gniazko takie rj12 telefoniczne ale to raczej bez znaczenia).

Sprawa jest następująca, za jakiś tydzień u mnie pojawi się monter Netii, on coś tam wyczaruje czy bez wiercenia w ścianach się nie obejdzie? A może w tej puszce coś znajdę jak ją rozkręcę? W teorii jak są w bloku to powinno coś być na mieszkaniu, sam nie wiem.

#krakow #upc #netia #internet
  • 14
Prawdopodobnie netia będzie działać na światłowodzie, a jeśli tak, to monter przewierci się z klatki schodowej do mieszkania i zamontuje router. Dalej już net i tv mogą iść po WiFi, więc gniazda ethernet nie są koniecznie potrzebne. Infrastruktury UPC nie będzie tykał.
@DevSharingan: U mnie było tak, że na klatce schodowej jest i UPC i Netia. Monter puścił światłowód ta samą "rynienką", którą szedł koncentryk UPC. Przebił się do mieszkania i tam wstawił router Netii. Dalej na mieszkanie wszystko idzie po wifi. Tak jak napisałem - to jest wszystko niezależne od UPC. Jeśli masz prędkość 600Mb/s, to raczej światłowód, więc będzie podobnie.
@mhorion: No to raczej wiesz nie każdy chce wiercić w mieszkaniu a tym bardziej nie każdy może w mieszkaniu wynajmowanym. Inna sprawa że człowiek też by chciał router ułożyć sobie tak jak chce żeby np dekoder i TV podłączyć skrętką tym bardziej biorąc pod uwagę że teraz dekodery również po skrętce więc w teorii to może mieć wpływ na TV itp
@DevSharingan: To na zdjęciu jest infrastruktura UPC. Trzeci raz piszę, że Netia nie będzie tego ruszać, ewentualnie jeśli jest wolne miejsce, to puszczą światłowód w istniejącym przewiercie. Tv oczywiście może iść po skrętce, ale po wifi też działa ok.