Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Podpytuje w temacie #praca #offshore #pracanamorzu co jakiś czas... Pytam i teraz, a i zapytam nie raz, nie dwa w przyszłości

Teraz pracuje #onshore jako #hse przy #farmywiatrowe czy warto w moim przypadku zrobić #gwo #sls (slinger/signaller) żeby może od tej strony zahaczyć się pierwszy raz na kontrakt na morzu? Choćby na zastępstwo tydzień lub dwa...?

Jak uważacie? Wzięlibyście gościa od safety na taką robotę?

#pytaniedoeksperta #pytanie
  • 10
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pol-scot: nie pocieszasz. Z drugiej strony mam kolegę, który na burcie tyrał jako rigger, a teraz mówi, że mieliśmy (on ma dalej, bo ja jebłem kwitem w firmie) stawkę lepszą niż stary w olejówce, na burcie w Afryce Zachodniej.

Obaj robimy jako HSE onshore przy WTG.

Co do tego, że ciężko to wiem, zwłaszcza bez pleców i dozy farta ale per aspera ad astra.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pol-scot: a co do kursów pod tzw. stanowiska robotnicze, jak to nazwał nasz prawodawca, to raz - mam nadzieję, że ułatwi wbicia w offshore, a nawet jak się by nie udało, to secondary target mam taki, że mi to ułatwi pracę - ciężko być gościem od safety bez rozumienia tego, co robią chłopy, co się ich nadzoruje. Dlatego chcę też zrobić kwit choćby i na mańka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pol-scot: no ja offshore wiąże z polskimi MFW chociaż jeden mireczek co pływa nie dawno mnie kubłem zimnej wody oblał i pokazał że zanim fundament czy jacket zainstalują, to zachodni członkowie konsorcjów prędzej z PL rządem w sądach się żreć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pol-scot: o widzisz, w UK nie byłem nigdy. Teraz widzę, że mam Ciebie w subach właśnie przez O&G. Ja w niedzielę lecę do Irlandii na pierwszą rotację nowego projektu. O tyle ciekawe, że z tym producentem WTG pierwszy raz będę miał do czynienia, a bezpieczeństwo, nie jest top priority w departamentach inżynierii i projektowania tego OEMa.
  • Odpowiedz