Wpis z mikrobloga

Mirki, warto dopłacać do droższej armatury? Szukam:
- baterii wannowej stojącej,
- zestawu prysznicowego z deszczownicą
- baterii umywalkowej podtynkowej

Wszystko w takim samym kolorze - rose gold / miedź.

Grohe - cena samej baterii wannowej to ~6k. Omnires za 3 sztuki ~6k. Znalazłem jeszcze coś takiego na allegro - allegro.pl/oferta/bateria-wannowa-wolnostojaca-rose-gold-zestaw-12491581432 w cenie prawie 2x taniej niż Omnires.
Myślicie, że ta opcja z allegro jest warta rozważnia?
#remontujzwykopem #remont #mieszkajzwykopem #urzadzajzwykopem #armatura #remont #grohe #omnires
  • 11
  • Odpowiedz
@radomt w tym kolorze to raczej Grohe lub inna dobra marka, Omnires niektóre baterie ma spoko a niektóre to chińszczyzna. Przy takim cudacznym kolorze szukaj producenta który potrafi zrobić trwała taka powłokę
  • Odpowiedz
@radomt: omnires nierówny jest. Znaczy mam ich baterię termostatyczną z deszczownicą i słuchawką w wannie i całkiem spoko, fajna, dobrze się korzysta etc ale kurde wężyki ma zrobione z jakiegoś gównolitu który pordzewiał przy normalnym korzystaniu, już po mniej niż roku była rdza. W tym tygodniu zauważyłem małe kropki rdzy też na rurce od deszczownicy. Jedyny plus to to że jak się całkiem #!$%@? to łatwo będzie wymienić bo nie brałem
  • Odpowiedz
@radomt: jakbyś trafił na Porcelanose i jej markę od armatury - noken to odradzam. Mam czarną matową baterie prysznicową i po pół roku wygląda jakbym nią celowo tłukł po ścianie, pełno odprysków na rogach, dramat.
  • Odpowiedz
@marzab: do wanny bateria to Omnires Y (Y1236/N) i sama bateria jest ok za to kolumna prysznicowa Omnires JimJim (SYSJIMJIM) - pordzewiały wężyki plus przełącznik słuchawka/deszczownica jest plastikowy, przestał działać i musiałem wymienić w lutym tego roku. Przy okazji wymiany znalazłem mase negatywnych opinii, generalnie straszne gówno bo szybko przestaje działać i każdy narzeka. Omnires też się chyba zorientował że wypuścili badziew bo widzę teraz na ich stronie że mają tą
  • Odpowiedz
2008NS


@thewickerman88: dzieki, ja wlsnie wczoraj zamówiłem cala armaturę do łazienki i kuchni Omniresa seria Y. Pan w sklepie pokazał mi wszystko i naprawdę wykonanie było lepsze niż Grohe (wziąłem omniresa szczotkowany grafit). Cala bateria jak i podzespoły były metalowe, nawet raczka była cala z metalu. Waz bardzo elastyczny.
Dodatkowo mówił ze teraz każda bateria wykonana z mosiądzu. Naprawdę byłem pod wrażeniem. Może akurat u ciebie ta seria jimjin cos im
  • Odpowiedz
@marzab: same baterie owszem są spoko i mosiężne. Ale kolumna prysznicowa natynkowa wszędzie jest taka sama. W znaczeniu w zależności od serii dają inną deszczownicę i inną słuchawkę, ale podstawa (węże, przełącznik, rura i mocowanie) jest ta sama i nazywa się UNI. tutaj widać że kolumny różnią się tylko deszczownicą i słuchawką ale cała reszta jest w każdej ta sama:
https://omnires.com/pl/katalog/produkty/osprzet-prysznicowo-wannowy/kolumny-prysznicowe

I właśnie przez problemy z przełącznikiem mają teraz dwie wersje
  • Odpowiedz