Wpis z mikrobloga

@KOLEGAMAMY bezczelnie manipuluje wklejajac tylko czesc wypowiedzi Sikorskiego o wizach dla ruskich. Sprostowany usuwa komentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Proszę więc oto pełna wypowiedz:
Jestem przeciwko totalnemu zakazowi wydawania wiz Rosjanom ponieważ:
1) Odpowiedzialność zbiorowa jest nieetyczna i kontrproduktywna.
2) Antyputinowscy Rosjanie usłyszą, że mamy ich w nosie.
3) Putin dostanie argument, że to rusofobia.
4) Powinniśmy różnicować pomiędzy poplecznikami a oponentami putinizmu.
5) Rosyjscy demokraci czasami potrzebują szybko uciec z Rosji.
6) Pobyt Rosjan w UE to szansa na pokazanie im prawdy o podboju Ukrainy.
7) Trwałym zwycięstwem Zachodu byłaby europeizacja Rosji.
Natomiast formularze wizowe powinny być rozszerzone o historię zatrudnienia oraz o deklaracje nie odnoszenia korzyści z autorytarnego reżimu oraz agresji na Ukrainę.
W przypadku kłamstwa, wykluczenie ze strefy Schengen na 10 lat. A urzędnicy konsularni mogliby sprawdzać aktywność kandydatów do wjazdu w mediach społecznościowych.
Amerykańscy urzędnicy imigracyjni żądają nawet haseł do smartfonów i laptopów i przeglądają ich zawartość.
#ukraina #polityka
  • 7
@PDCCH: Wbrew narracji wykopków Sikorski ma wiele racji - chociaż nie jestem przekonany czy ma ją w pełni, bo być może zakaz jednak lepszy.
Wymóg podpisywania deklaracji oraz trzepanie wnioskujacych o wizy pod wzgledem tego czy nie popieraja wojny na profilach społecznosciowych to ciekawe rozwiazania majace jakiś wpływ na to co się tam ukaże.
Tak czy inaczej część krajów zakazu nie chce wprowadzić i raczej pełnego zakazu nie bedzie.
Wymóg podpisywania deklaracji oraz trzepanie wnioskujacych o wizy pod wzgledem tego czy nie popieraja wojny na profilach społecznosciowych to ciekawe rozwiazania

@szurszur: Ciekaee i stosowane w świecie. Co wiecej, ruski wyjeżdzajacy do EU staje die automatycznie "elementem podejrzanym" w swojej kacaplandii. Powoduje to ze ruski wjezdzajac do Europy musi sie jawnie zdeklarowac po "naszej" stronie i liczyc z konsekwencjami u siebie.
@PDCCH: @szurszur: Generalnie to bym się zgodziła ale mowa o wizie TURYSTYCZNEJ. Służącej do przyjechania na urlop i zrobienia zakupków w markowych butikach albo IKEA.

Nie mam nic przeciwko ubiegającym się o azyl albo po prostu tym co chcą się przeprowadzić tutaj, żyć i pracować normalnie bo uważają Rosję za ch*jowy kraj (ba, nawet ostatnio przyczyniłam się do zatrudnienia dwóch takich osób). Ale to chyba nie przyjeżdża się wtedy tutaj
Nie, tu jest mowa o wizach ogolnie.


@PDCCH: Kontekst to medialna wrzawa o wizach turystycznych do Schengen, a nie o wizach ogólnie. Jestem zaskoczony, iż Sikorski nie jest w stanie tego zrozumieć i podejmuje dyskusję z chochołem. Kiedyś nie był głupi.
@PDCCH bo na wykopkach trzeba się przyzwyczaić do zmanipulowanych tytułów. Czasami są tak nieprawdopodobne że trzeba wejść glebiej. W kwestiii Sikorskiego wiedziałem że to zmanipulowane do granic że nawet nie wchodziłem w to ;)