Wpis z mikrobloga

@CzerwonaPoprzeczka

Nie masz problemu z dyskryminacją? :O


Mylisz dyskryminację z założeniami biznesowymi. Zresztą dopóki prywatna firma wydaje swoje pieniądze, dopóty może sama określić profil porządnych pracowników. I dla jasności: w instytucjach publicznych takie różnicowanie byłoby dla mnie niedopuszczalne. Jednak jeszcze bardziej niedopuszczalne jest dla mnie wtrącanie się w cudze biznesy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@CzerwonaPoprzeczka Nadal nie określiłaś z czym masz problem? Z tym, że Ukrainki dostaną więcej decyzją prywatnej firmy, która sama decyduje co z pieniędzmi robi? Czy to, że dobroczynność zawsze jest formą marketingu? Zupełnie nie rozumiem ideii tego wpisu.
  • Odpowiedz
@CzerwonaPoprzeczka

Że polki są gorzej traktowane

Znów błąd myślowy. To nie Polki traktowane są gorzej. One traktowane są normalnie. To Ukrainkom się pomaga i są traktowane specjalnie, bo to w ich kraju wybuchła wojna. Polki nie zostały niczym ograniczone, więc specjalna pomoc im niepotrzebna. Jaki niby miałby być powód specjalnej pomocy Polkom?
  • Odpowiedz
@CzerwonaPoprzeczka

Przecież polski też dostają te stypendia, tylko niższe.


A mogłyby nie dostać wcale. To tylko dobra wola firmy, że dostają. Nadal nie odpowiedziałaś na moje pytanie, ale mam jeszcze jedno:
  • Odpowiedz
@kiszczak: firmy prywatne też nie mogą dyskryminować ze względu na narodowość, one też podlegają polskiemu prawu, w którym taka dyskryminacja jest zabroniona
  • Odpowiedz