Wpis z mikrobloga

Czy w Bratkowice to faktycznie dobre miejsce na #grzybobranie #grzyby #rzeszow - mieszkam ze 20km dalej, więc nie mam kiedy zrobić rozpoznania w całym lesie, ale póki co to tam widzę wszędzie głównie borowinę i inne krzaki, las "nie wygląda" na grzybowy i nigdy nie znalazłem tam zupełnie nic, pomijając końcówkę maja

Jakiś grzybiarz z moich okolic kiedyś mówił, że tam jest spoko, żeby zatrzymać się na tym parkingu leśnym i stamtąd chodzić, ale tam imo nic nie upoluje.

Las w Bratkowicach jest spory, może jest jakieś lepsze miejsce niż dookoła tego parkingu? Ktoś coś? Nie mówię o wskazaniu mi miejsca, gdzie wali borowikami tylko ogólnie która część lasu ma sens, o ile w ogóle jest taka
  • 9
@dzek: Co do Bratkowic to nie wypowiem się niestety. Nie wiem też, z której strony masz 20 km, ale jeśli nie masz daleko, to w Tarnawce zawsze były prawdziwki jak zaczął się sezon. Tylko nie pobłądź i uważaj na wilki ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dzek: Nie no, pinezki nie przykleję na mapie, bo mi pół okolicy zacznie tam grzyby zbierać ( ͡º ͜ʖ͡º) Pojedź ze 2-3 razy w różne miejsca, tylko głębiej. Spokojnie trafisz na grzyby jak będą się pojawiać. Tylko w tej chwili trochę sucho i ich brak niestety.
@yairomi: pinezki mi nie trzeba, ale chociaż czy wschodnia czy południowa część lasu byłoby spoko xD z obcymi lasami najgorzej jest z dojazdem. Na mapie wyczaje dogodne w teorii miejsce, w praktyce się okazuje, że osobówka nie dojedzie albo że muszę objechać dookoła większość lasu, bo od zachodu nie ma dojazdu, są tylko od wschodu

... Dokładnie tak mi pokazuje jak wbiłem drogę pod te stawy xD
dzek - @yairomi: pinezki mi nie trzeba, ale chociaż czy wschodnia czy południowa częś...

źródło: comment_16610719430c5OH1jrvkX5obKUlUxxMK.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzek: przecież masa grzybów rośnie właśnie w trawie a nie na lesie, u mnie najwięcej prawdziwków zawsze rośnie na łące za stodołą w samosiejkach xddd
@gfgfgfa: tak, ale nie w takiej trawie jak tam jest. Taka specyficzna, gęsta trawa, na półtora metra na oko na długość, tylko położona. Jak wsadzisz nogę to masz to po kolana. Pod spodem nic nie rośnie, bo trawa jest zbyt gęsta, a nawet jak rośnie to jest kompletnie nie do zauważenia - trzeba by z widłami w las iść, brodzić w tym powoli i odwalać widłami tę trawę i zaglądać pod