Wpis z mikrobloga

Co warto zbadać, żeby wykluczyć wszystkie inne choroby i stwierdzić migrenę?

Miałam robiony TK głowy, EEG, prześwietlenie kręgosłupa, zbadane oczy i nie wykryto nic co może powodować te bóle i neurolog stwierdziła migreny.
Jedynie przy kręgosłupie wyszło mi zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej i jakaś lumbalizacja S1.

Dodam, że przy bólach mam często takie objawy jak przy migrenie, ALE nie daje mi to spokoju bo za często boli mnie głowa i często już nawet nie działają na mnie leki przeciwbólowe, leki które przepisała neurolog też nie pomagały i tak się męczę już kolejny rok.

Przez ostatnie 2 tygodnie praktycznie codziennie mnie boli, w tym dwa razy tak, że praktycznie nie dało się funkcjonować.
Zawsze było tak, że głowa bolała jeden dzień maksymalnie, drugi dzień tak już w miarę do zniesienia i dopiero na trzeci dzień było ok i był spokój na 2 tygodnie, czasem więcej i znów to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#bolglowy #migrena #zdrowie #mirkopomusz #kiciochpyta
  • 21
@Kressska: No to jest coś okropnego :( Mi neurolog, jak ostatnio u niej byłam, to poleciła masaże, basen, akupunkturę, wykluczenie z diety pokarmów, które mogą nasilać migrenę, więcej zdrowego jedzenia, rzucenie palenia, jedzenie w równych odstępach czasu, by nie dopuścić do sytuacji, gdzie się jest już mega głodnym. Z tym ostatnim zauważyłam, że tak mam - im dłużej jestem głodna tym większe prawdopodobieństwo że będzie mnie głowa boleć. Nad tym akurat