Wpis z mikrobloga

@szmaciarzqlaku: ogólnie potrzebujesz kabaczek lub cukinię, kilka kolorowych papryk, kiełbasę, kilka większych cebuli, może być też czerwona, pieczarki, z jedną ostrą papryczkę, kilka pomidorów i przecier. Skrobiesz kabaczka, usuwasz też łyżka środek z nasionami, dobrze usuwa się to łyżka. Kroisz wszystko w kostkę czy jak tam Ci się podoba. Podsmażasz partiami na patelni na odrobinie oleju. Chyba że masz jakiś duży wok czy mega patelnie lub robisz małą ilość i zmieścisz
  • Odpowiedz
@nuj-ip: Szanuję w opór - ja zawsze gotowałem pełny gar 10l xD. W dodatku mój mały ogrodeczek wystarczył na kilka krzaczków papryki i cukinii. No i tak całe wakacje gar z leczo był dopelniany. Dodajesz do leczo dyni? Ja to robię zawsze odkąd dodałem ją pierwszy raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@LubieChleb: nie próbowałem nigdy z dynią :). Ogólnie na plus czy totalnie inne danie? Będę za jakiś czas u rodziców na wsi to przywiozę, bo widziałem ostatnio że sporo rośnie.
Zraziłem się kilka lat temu dynia :/ i przestałem używać ale myślę że już mi minęło.
Robiłem puree z dyni które później wekowałem i jeden słoik się zepsuł trzymałem to w szafie w mieszkaniu no smród był masakryczny xD.
  • Odpowiedz
@nuj-ip: Dużej różnicy w smaku nie ma, choć sama dynia ma fajny gorzko-slodkawy smak, ale najfajniejsza jest konsystencja po ugotowaniu - coś jak gotowany kawałek ziemniaka jak bierzesz do ust z tą różnicą, że łatwo się rozpływa pod naporem języka, mniammm. Koniecznie spróbuj!
  • Odpowiedz