Wpis z mikrobloga

Wystarczyło jedno zmanipulowane znalezisko o tym, że rzekomo każda straumowana Ukrainka dostanie pomoc w postaci niemałej zapomogi( co i tak jest podrasowane), a ludzie przeczytali ''każda Ukrainka''.
I nawet już wyliczenia kosztów lataja na podstawie milionów Ukrainek w Polsce.
A program jest stosunkowo niewielki i wartosc wynosi 8 milionów. A wykopki już sugerują, że za to możnaby podwyższyć wypłaty pielegniarkom co tylko świadczy jakie maja pojecie o budżecie.
Niesamowicie jak Wami łatwo manipulować.
A jeszcze niedawno było oburzenie gwałtami Rosjan, mineło kilka tygodni i już jest oburzenie, że ktoś chce organizowac turnusy dla podobnych kobiet w PL i dawac pomoc psygologiczną.

Przypomina mi się sytuacja sprzed kilku lat gdy na Wykopie ciagle oburzano, się, że władza nie sprowadza polskich repatriantów. Było wiele wpisów i znalezisk o tym, że powinno się ich sciągać.
Ale niedługo potem ktoś wrzucił znalezisko z oburzeniem, że repatrianci dostaja na kilka lat mieszkania za darmo. I poszło to w gorace z nielicznymi zakopami z wyciem o tym jak to jestesmy obywatelami drugiej kategorii w swoim kraju.
Cały myk polegał na tym, że autor nie napisał ''repatrianci dostaja mieszkania'', ale ''obcokrajowcy dostaja mieszkania'' i już miażdżąca wiekszość był przeciwko pomaganiu repatriantom.

Podobnie tutaj napisano o każdej Ukraince i ludziom nie przyszło na myśl, że to m. innymi te gwałcone czy przetrzymywane w obozach filtracyjnych.

Beka bo ludzie snuja jakieś marzenia o Miedzymorzu a wpadaja w biała goraczke słyszac o tego typu działaniach i wydaniu 8 milionów , które sa przecież budowaniem naszych wpływów i wizerunku. Ulubiony Wasz Bartosiak nie raz mówił, że chcac miec wpływy trzeba rzucac miliardy na Ukraine i Białoruś.
To jest problem, bo o Miedzymorzu marza u nas ludzie którzy de facto popieraja polityke izolacjonizmu i oddawania tego co za Bugiem Rosji.

Inna sprawa, że i PiS nieudolnie program przedstawił i się częściowo podłożył.

#neuropa #geopolityka
#ukraina #polityka
  • 55
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia:
Chyba sobie kpisz chłopie, w kraju gdzie samobójstwa młodych ludzi są problemem od lat, w kraju gdzie 10 minut u psychologa kosztuje dniówkę przeciętnego Kowalskiego rozdaje się osiem milionów na rozwiązanie problemów psychicznych innej narodowości i ty mi to zaczynasz porównywać z autostradami tak?

Śmieszne
  • Odpowiedz
Chyba sobie kpisz chłopie, w kraju gdzie samobójstwa młodych ludzi są problemem od lat, w kraju gdzie 10 minut u psychologa kosztuje dniówkę przeciętnego Kowalskiego rozdaje się osiem milionów


@Aquamen: A nie przeszkadza ci że w tym czasie wydaje się miliony na remonty dróg gminnych i powiatowych albo 160 miliardów na bombelki? Ewentualnie 70 milionów na wybory, które się nie odbyły? Czy nowy asfalt na drodze powiatowej jest ważniejszy niż
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: oczywiście, że przeszkadza jeszcze jak i kolejne takie socjalne z dupy pod publiczkę doprowadzają mnie do szału bo ktoś za to zapłaci

Już nie wspominając nawet, że tam gdzie rząd wpompuje to osiem milionów skoczą ceny dla zwykłego Kowalskiego bo specjalistów nam z nieba nie spadnie a popyt wzroście

Czy nowy asfalt na drodze powiatowej jest ważniejszy niż samobójstwa
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: a to twoje pieniądze więc musisz to zrobić sam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli ci zależy na zdrowiu psychicznym kogoś to chyba mała cena co?

Widzę, że wam ten PiS mózgi do reszty przeżarł i wszystko musi ktoś za was zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia: e to znaczy, że co? Pieniądze z budżetu ci się łatwo wydaje na cele socjalne a swoje już ciężko tak?

Psycholog to nie jest produkt pierwszej potrzeby i każdy Polak robiąc to na NFZ musi wystać w kolejce długie miesiące a jak nie to musi płacić że swoich( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@szurszur Nie ma żadnego znaczenia ile pieniędzy na to przeznaczą. Tego socjalu nie powinno być.

Robisz damage control w imieniu PiSu. Dostajesz za to kasę czy to działanie w ramach struktur pis?
  • Odpowiedz
@Aquamen: Nie wiem co to za fundacja i jak rozlicza się z tych pieniędzy, czy faktycznie przeznacza na to co deklaruje. I nie chce mi się szukać. Niemniej to nie oznacza, że mam coś przeciwko wydawaniu kasy (czy to mojej bezpośrednio, czy w postaci podatków) na pomoc Ukrainie.
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia:

Nie wiem co to za fundacja i jak rozlicza się z tych pieniędzy, czy faktycznie przeznacza na to co deklaruje.


Czuję to samo co ty bo ja też nie wiem czy za to osiem milionów PiS nie sprowadzi jednego psychologa akurat członka rodziny i zrobi grupowych zajęć dzięki czemu przybędzie nam kolejny milioner w
  • Odpowiedz
Nie masz przeciwko ale próbujesz się wymiksować z wpłaty sugerujac, że zbiórka jest lipna

@Aquamen: Nie próbuję, bo zaproponowałam inną zbiórkę. Na którą zresztą od czasu do czasu wpłacam.

Czuję to samo co ty bo ja też nie wiem czy za to osiem milionów PiS nie sprowadzi jednego psychologa akurat członka rodziny

Równie dobrze można tak powiedzieć o każdym wydatku budżetowym ale tylko o ten jeden się szczególnie prujecie
  • Odpowiedz
@asiajasiabasia:

Nie próbuję, bo zaproponowałam inną zbiórkę. Na którą zresztą od czasu do czasu wpłacam.


Na tą sam wpłacam bo zapewnia ludziom bez wyjścia podstawowe produkty i o to właśnie się rozchodzi ci ludzie do których trafi to osiem milionów są w takiej samej sytuacji jak setki tysięcy Polaków a jednak dało się im przywilej więcej niż
  • Odpowiedz
Polak musi zapracować na swoje leczenie czy ci ludzie nie potrafią pracować?


@Aquamen: 8 mln nic by nie zmieniło w służbie zdrowia w Polsce, to raz. Wiele firm wydaje tyle i więcej kasy na kampanie PR. A to jest przede wszystkim kampania PR a nie jakaś wielka pomoc, która cokolwiek zmienia nawet jak na ukraińskie warunki i zarobki. Swoją drogą w ramach tej kwoty jest wsparcie również dla sierot wojennych,
  • Odpowiedz
@szurszur: no nie po pierwsze. To NIE SĄ POLSCY OBYWATELE.
Po drugie TO NIE POLACY SPOWODOWALI TE TRAUMY
PO TRZECIE NIECH KTOS NORMALNIE ZACZNIE DYSPONOWAC MOIMI PIENIĘDZI.
TONIE KOŁO FORTUNY, choć tak się czuję bo jedyne co dostałem od tego rządu to zabieranie mi połowy pensji inic w zamian.
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: Jakie znaczenie ma to, że to nie Polacy i nie polacy spowodowali te traumy? Cywilizowane kraje prowadza działanosc humanitarna takze robi to od lat Poslka finansujac pomoc dla wielu biednych krajów i ich obywateli.
To wynika z poziomu rozwoju cywilizacyjjnego, humanizmu oraz chrzescijańskich wartosci.
  • Odpowiedz