Wpis z mikrobloga

Wystarczyło jedno zmanipulowane znalezisko o tym, że rzekomo każda straumowana Ukrainka dostanie pomoc w postaci niemałej zapomogi( co i tak jest podrasowane), a ludzie przeczytali ''każda Ukrainka''.
I nawet już wyliczenia kosztów lataja na podstawie milionów Ukrainek w Polsce.
A program jest stosunkowo niewielki i wartosc wynosi 8 milionów. A wykopki już sugerują, że za to możnaby podwyższyć wypłaty pielegniarkom co tylko świadczy jakie maja pojecie o budżecie.
Niesamowicie jak Wami łatwo manipulować.
A jeszcze niedawno było oburzenie gwałtami Rosjan, mineło kilka tygodni i już jest oburzenie, że ktoś chce organizowac turnusy dla podobnych kobiet w PL i dawac pomoc psygologiczną.

Przypomina mi się sytuacja sprzed kilku lat gdy na Wykopie ciagle oburzano, się, że władza nie sprowadza polskich repatriantów. Było wiele wpisów i znalezisk o tym, że powinno się ich sciągać.
Ale niedługo potem ktoś wrzucił znalezisko z oburzeniem, że repatrianci dostaja na kilka lat mieszkania za darmo. I poszło to w gorace z nielicznymi zakopami z wyciem o tym jak to jestesmy obywatelami drugiej kategorii w swoim kraju.
Cały myk polegał na tym, że autor nie napisał ''repatrianci dostaja mieszkania'', ale ''obcokrajowcy dostaja mieszkania'' i już miażdżąca wiekszość był przeciwko pomaganiu repatriantom.

Podobnie tutaj napisano o każdej Ukraince i ludziom nie przyszło na myśl, że to m. innymi te gwałcone czy przetrzymywane w obozach filtracyjnych.

Beka bo ludzie snuja jakieś marzenia o Miedzymorzu a wpadaja w biała goraczke słyszac o tego typu działaniach i wydaniu 8 milionów , które sa przecież budowaniem naszych wpływów i wizerunku. Ulubiony Wasz Bartosiak nie raz mówił, że chcac miec wpływy trzeba rzucac miliardy na Ukraine i Białoruś.
To jest problem, bo o Miedzymorzu marza u nas ludzie którzy de facto popieraja polityke izolacjonizmu i oddawania tego co za Bugiem Rosji.

Inna sprawa, że i PiS nieudolnie program przedstawił i się częściowo podłożył.

#neuropa #geopolityka
#ukraina #polityka
  • 55
  • Odpowiedz
@szurszur:

To kolejny socjal rozdawany przez PiS i każdy socjal i rozdawanie pieniędzy to debilizm komu by nie był rozdawany

Na to wszystko pracują ludzie, rząd kogoś najpierw okradnie by rozdać drugim, rządź i dziel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Inna sprawa, że i PiS nieudolnie program przedstawił i się częściowo podłożył


@szurszur: twitt ma 160 znaków. Nie da się tego przedstawić w ten sposób wyczerpująco a tylko ten twitt lata wszędzie a nie link do faktycznego programu czy opisu rządowego. Klasyczny przykład czytania samych nagłówków zamiast zajrzenia na źródła rządowe.
  • Odpowiedz
To kolejny socjal rozdawany przez PiS i każdy socjal i rozdawanie pieniędzy to debilizm komu by nie był rozdawany


@Aquamen: Przecież ja pisze o manipulowaniu rozmiarami tej pomocy, a nie krytyce tylko za socjal.
Do tego wspominam o krytyce ze strony tych masturbujacych sie do Miedzymorza, bo oni myślą, że taki projekt nie wymaga inwestycji.
  • Odpowiedz
@szurszur: no widzisz, już tutaj pojawili się tacy co nie czytają ze zrozumieniem, mają jakiś własny światopogląd i odpisują z automatu, że socjal be, w ogóle ma nie być, skasować wszystko. Taki pogląd na świat mają głównie dzieci albo kuce, a czy sam pomysł takiej pomocy ma sens? Nie wiem. Czy ludzi których wpuszczamy do siebie ze względu na wojnę, ludzi którzy przeszli traumę i mogą być niestabilni mamy zostawić
  • Odpowiedz
Ale niedługo potem ktoś wrzucił znalezisko z oburzeniem, że repatrianci dostaja na kilka lat mieszkania za darmo. I poszło to w gorace z nielicznymi zakopami z wyciem o tym jak to jestesmy obywatelami drugiej kategorii w swoim kraju.

Cały myk polegał na tym, że autor nie napisał ''repatrianci dostaja mieszkania'', ale ''obcokrajowcy dostaja mieszkania'' i już miażdżąca wiekszość był przeciwko pomaganiu repatriantom.


@szurszur: Troche mnie to właśnie rozwalało. Najpierw było
  • Odpowiedz
Nie no, jak tylko osiem baniek to spoko.


@Nighthuntero: W kontekscie dizesiatek miliardów na podwyżki jakie rzekomo te 8 milionów miało załatwić to niewiele, a ja o tym pisałem.
8 milionów jak na pozytywny wpływ jaki mogł być to sa grosze. Za kampanie reklamowe sie płaci wiecej.
Ale jako zowlennik izolacjonizmu i braku wpływów Polski w regionie jest przeciwko nawet 8 milionom.
  • Odpowiedz
karty im się nie należą


@Moisze: mylisz repatriantów z karta polaka, repatrianci przyjeżdżają głównie z dalekiego wschodu, z Kazachstanu, a kartę polaka można było kupić za pięć złotych na targu we Lwowie
  • Odpowiedz
a kartę polaka można było kupić za pięć złotych na targu we Lwowie


@alfaiomega1: Ty chyba nie widziałeś nigdy karty polaka. To nie jest kupon na kur*e i balon tylko imienna karta z powłoką elektroniczną. Idź z taką kartą z bazaru jak się nie boisz zapisz się na studia. Będziemy mieli na parę lat spokój z twoimi wpisami na parę lat jak będziesz odpoczywał we Wronkach.

mylisz repatriantów z karta
  • Odpowiedz
Ty chyba nie widziałeś nigdy karty polaka. To nie jest kupon na kur*e i balon tylko imienna karta z powłoką elektroniczną. Idź z taką kartą z bazaru jak się nie boisz zapisz się na studia. Będziemy mieli na parę lat spokój z twoimi wpisami na parę lat jak będziesz odpoczywał we Wronkach.


@Moisze: Ja dobrze o tym wiem, to był taki skrót myślowy z tym bazarem,
piłem do tego:
  • Odpowiedz
@Moisze: nie może
wkleiłem ci link w poprzednim komentarzy do rządowej strony o repatriacji tam masz wyliczone z jakich państw mogą być repatrianci
więc w sensie prawnym nie może być
  • Odpowiedz
@alfaiomega1: Ale to tyczy się prawnej procedury określonej w ustawie a nie określenia repatriant. Zgodnie z definicją tego słowa repatriantem jest

Repatriacja – zorganizowana przez władze akcja przesiedlenia do kraju obywateli, którzy wskutek zmian granic lub działań wojennych znaleźli się na terytorium innych państw.


Czyli osoby które zostały na Ukrainie łapią się pod definicję repatrianta mimo że nie łapią się pod ustawę.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Repatriacja
  • Odpowiedz
@szurszur: prawda jest taka, że gdyby znowu nie rozdawali to żadnych manipulacji by nie było, a ludziom się nie dziwię, że im się to nie podoba bo u nas opieką psychologiczna to jakiś żart a tu nagle osiem baniek wytrzasneli ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz