Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam do wydania 4k na kurs/szkolenie/studia/książki z dofinansowania w firmie.

Potrzebuję porady odnośnie wybrania kursu/podyplomówki/mentoringu/bootcampu(co do tego jestem sceptyczny ale, kto wie) w tematyce webdev/frontend.

Mam 5 lat expa na backendzie, stopniowo zaczynają mnie coraz bardziej interesować różne zagadnienia frontendowe oraz user experience. Uznałem że chcę iść w kierunku fullstacka i zaczynam zdobywać skillsy frontendowe. Aktualnie uczę się po prostu z yt/udemy i czego nie nie wiem to rozkminiam. Chcę wykorzystać to dofinansowanie na jakiś kurs/podyplomówkę z sensownie ułożonym materiałem w programie. Poza "roadmapa" działania co uważam za przydane, będę też bardziej systematyczny w nauce tych skillsów które są teraz moim celem bo jednak jakiś deadline będzie aby coś przygotować.

Ta podyplomówka zwróciła moją uwagę:
https://www.wsb.pl/gdansk/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe/kierunki/programista-aplikacji-internetowych-junior-web-developer-1/program-studiow
Znalazłem też jakieś bootcampy, ale ceny po 7k i więcej mnie nie przekonują, poza tym nie wiem czy w moim przypadku byłoby to odpowiednie rozwiązanie.

Co byście polecili w takiej sytuacji?

#webdev #programowanie #programista15k #pracait

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62fd9f0697a96080c56cf0c8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: ale po co? Nie lepiej poswiecic czas na zaplanowanie tego co masz do nauczenia i wio? Nawet jezeli Cie to nie przekonuje - zobacz sobie kursy freecodecamp-a i innych Twórców. Moim zdaniem szkoda kasy i czasu na takie podyplomowki. A juz w ogole na szkolenie na juniora FE. Masz 5 lat expa.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja mam 10+ expa, zaczynałem od full stacka, teraz głównie backend.
Z mojego punktu widzenia to UI jest wymagający, jest sporo przeglądarek, technologii z frontu jest kilka i doświadczenie z angulara nie zaprocentuje za rok czy dwa w firmie gdzie jest jakiś react.

Nie wiem co robiłeś z backendu, ale poza crudami jest mnóstwo szczegółowej wiedzy z certyfikatów, uwierzytelniania, szyfrowania i tutaj już wiedza nie starzeje się tak szybko, nie
UprzejmaDziewczyna: Czytałem dobre opinie o frontendmasters, poza tym wygogluj o'reilly yearly subscription i packt annual subscription jak koniecznie chcesz wydać kasę. Płacenie za bootcamp czy podyplomowe biorąc pod uwagę fakt, że nie jesteś świeżak nie ma sensu. Z darmowych znajdziesz coś z frontendu na fullstackopen, freecodecamp i the odin project.
---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
OP: @aircod
Dzięki za link, te ścieżki wydają się dobrą wskazówką https://frontendmasters.com/learn/#paths-list

@ajgoron
Widzę to po prostu tak, że bardzo pomocne byłoby mieć plan który jest przemyślany przez kogoś z sporym doświadczeniem w technologiach frontendowych. Nie mając zupełnie pojęcia o technologiach na frontendzie mógłbym uznać że nauka jQuery i Angulara czy Vue to obiektywnie najlepsza opcja na jakimś etapie. I tu nie chodzi o to że to złe technologie, jaki klient/projekt