Wpis z mikrobloga

@Grooveer: „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.”
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: mysle ze kazdy by wolal zeby zyl. Tzn zeby jak najwiecej ochotnikow jak i zolnierzy ukrainskich przezylo wojne. Natomiast reali sa takie, ze czesc zginie a czesc zostanie trwale okaleczona.
Tak wygladaja wojny. A ta wyglada ze potrwa jeszcze dlugo, mozliwe ze wiele lat.
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: https://www.wykop.pl/artykul/6752283/kim-byl-tomasz-walentek-ochotnik-ktory-zginal-na-ukrainie/
Jak poinformował jego znajomy Witold Dobrowolski.

Tomasz Walentek, weteran misji w Kosowie i Afganistanie. Z przekonania polski nacjonalista. 12 lat temu po powrocie z Afganistanu poprzysiągł, że nie weźmie więcej broni do ręki. Został ratownikiem medycznym i niósł ludziom pomoc. Gdy Mordor napadł otwarcie na Ukrainę złamał postanowienie. Wiedząc, że Polska jest następna ruszył na wschód i bił orków w ramach Legionu Międzynarodowego w składzie wojsk ukraińskich. Poległ od
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Jak dla mnie to on mógł tam pojechać nawet dla opakowań z kabanosów tarczyński jeśli tym przyczynił się do zabezpieczenia Polskiej flanki. Jak dostanę zawału to nie będę pytał ratownika medycznego czy robi to dla emocji. A te miliony Ukraińców które nie chcą wracać to bardzo złożona kwestia i twoje nastawienie trochę śmierdzi onucą
  • Odpowiedz