Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
2000 kcal na chłopa 100 kilo 183cm 25 lat to za mało? 3-4 dni w tygodniu trening siłowy, bez ciężkich bojów z powodów problemów z kręgosłupem, do tego 10k kroków dziennie plus czasem rower powiedzmy 50km tygodniowo, od miesiąca schudłem tylko kilogram #mikrokoksy #odchudzanie #redukcja
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zbycholudy: ale juz jesteś na 2000 czy planujesz dopiero zejść?

Wylicz sobie TDEE, utnij 300kcal i obserwuj progres, jak będzie lecieć za wolno (jeśli to twój cel), to zwiększasz aktywność/docinasz kalorie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zasko_da_gama: zacząłem redukcję z wagi 110 kilo i 2200 kcal tyle że początkowo bez aktywności fizycznej, potem dołożyłem aktywność, waga szła w dół, jak zwalniało to obcinałem kalorie i dojechałem do 2000, jem tak gdzieś od miesiąca w okienku 16-24. Czuje się dobrze, mam siłę, ciężaru nawet pomału dokładam, głodny nie chodzę, a waga przystopowała. TDEE wyliczyło mi 3100 kalorii, czyli musiałbym jeść 2800. Wydaje mi się że bym się zalał
@Zbycholudy: musisz brać poprawę na to, że ćwiczysz siłowo - przynajmniej na początku (kiedy łatwo zwiększyć masę mięśniową - zwłaszcza jak nadal zwiększa ci się siła) może się zdarzać że waga będzie maleć powoli, ale równocześnie poziom tkanki tłuszczowej będzie maleć. Kontroluj oprócz wagi obwody, bo jak waga będzie stać, ale np. w pasie będziesz tracił 1-2cm na tydzień (a partie mięśni zyskują), to wszystko w jak najlepszym porządku.

TDEE faktycznie