Wpis z mikrobloga

@mirekwirek: Na pewno komputerek rowerowy jest bardziej wygodny w używaniu, nie wyobrażam sobie jeździć na samym zegarku bez dodatkowego prostego licznika, bo żeby coś sprawdzić na nim to faktycznie czasami jest problem. Komputerek ma jednak tą wadę że to mocno wyspecjalizowane narzędzie, smartwatch wydaje mi się, że jest fajnym kompromisem łączącym zarówno funkcje sportowe jak i takie których można używać poza jazdą.
@bz333: @mirekwirek: a już tak nie #!$%@? o tym niebezpieczeństwie że popatrzenie na zegarek przez 2 sekundy jest aż tak niebezpieczne szczególnie że kątem oka cały czas obserwuje się drogę. Jazda po śladzie na zegarku to moim zdaniem idealny kompromis jak ktoś nie chce kupowac osobnego komputerka na rower, a przy okazji zegarek mu służy do innych sportów. Jedyny minus takiej nawigacji po śladzie jest brak elastyczności jak np trasa
@alteron: Oj tak, jak zakręt jest pod małym kątem to idzie się faktycznie pomylić, ten zegarek dosyć szybko reaguje na zjechanie ze śladu więc nie ma tragedii xD. Co do bezpieczeństwa to się zgodzę, zerknięcie na zegarek raczej na nie znacząco negatywnie nie wpływa jak się używa go z głową. Moim zdaniem jest to po prostu czasami uciążliwe że trzeba rękę odginać żeby coś sprawdzić ale sam fakt że smartwatcha można
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bz333: ile taki zegarek działa na jednym ładowaniu, a ile gdy odpali się GPS? Na GPS pociągnie 24h? Bo ja w drugą stronę... komputerek z navi mam, teraz czas na zegarek. Myślę o górach, lasach, cały dzień na nogach. Tel na GPS tego nie udźwignie, tak samo jak nie dawał rady na rowerze
@geszue: mój garmin forerunner 935 ma takie parametry CZAS DZIAŁANIA BATERII Do 2 tygodni w trybie zegarka; do 24 godzin w trybie GPS, do 50 godzin w trybie UltraTrac™ (z nadgarstkowym pomiarem tętna) lub do 60 godzin w trybie UltraTrac™ (bez nadgarstkowego pomiaru tętna)

W sumie nigdy nie korzystałem dłużej niż 8h więc nie wiem ile realnie trzyma ale myślę że podobnie. Nowszy garmin forerunner 955 trzyma ok 42h na baterii
@geszue: fenix, epix teraz wyszła 2, oraz najwyższe forerunnery starszy 945 oraz najnowszy 955 ja osobiście wolę forerunnery bo są mniejsze, tylko w moim 935 brakuje mi płacenia nim i map ale też dałem za niego 1300 a nie 2000 czy 3000 zł
@geszue: W moim zegarku przy załączonym ciągłym pomiarze tętna bateria wytrzymuje plus minus te 7 dni. W trybie treningowym przy włączonym pomiarze tętna i największej dokładności gps producent deklaruje 35h. Osobiście nigdy jeszcze nie dane było mi tego sprawdzić ale patrząc po zużyciu baterii w trasach około 5-6 godzinnych to jestem w stanie w to uwierzyć.