Wpis z mikrobloga

@Itachi_Uchiha: nic nie będę dodawać, ta integra mi w całości wystarczy. Ludzie piszą że niby do 20 strumieni 1080p da radę przetworzyć, ja testowałem 10 strumieni H265 1080p -> H264 1080p i nie było problemów.

Muszę tylko dokupić ramu, bo przy 4 GB jest to zdecydowanie za mało. Jak odpaliłem 5 stream 4K to mi wywaliło plexa bo skończył się ram ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Neta mam
@Itachi_Uchiha: mam 14 TB dysk HDD a system stoi na jakimś starym M.2 256 GB. Mam tam wszystko co związane z plexem, nie przenosiłem tego na inny dysk. Jak mi zacznie brakować miejsca na miniatury i metadane to wtedy pomyślę co z tym fantem robić.

Myślę że jeśli chodzi o wydajność to najtańszy SSD da radę, może jakiś ultrapowolny hdd 2.5" mógłby mieć problem przy odczycie metadanych/transkodowaniu przez wiele osób na
@FLAC: a mam jeszcze ostatnie pytania, czy możesz dodać napisy srt do filmu i czy możesz dodać guzik skip intro aby pominąć napisy początkowe? Sam myślę, żeby postawić taki serwer za niedługo. Jak stawiałeś serwer do plex to liczyłeś sobie wydajność i pobór prądu i tak dobierałeś podzespoły aby były jak najmniejszy koszt prądu?
@Itachi_Uchiha: skip intro jest dostępne ale pod warunkiem że masz plex passa opłaconego. Do tego wykrywanie intra nie działa we wszystkich plikach, np takich które są w formacie dolby vision.

Napisy SRT można dodać albo z szukajki w plexie bezpośrednio albo samemu z zewnętrznego źródła.

Jak stawiałeś serwer do plex to liczyłeś sobie wydajność i pobór prądu i tak dobierałeś podzespoły aby były jak najmniejszy koszt prądu?


@Itachi_Uchiha: teraz tak,