Wpis z mikrobloga

Wszędzie trąbią ze padło 50 ton ryb - ale za cholerę nie mogę znaleźć czy to duży czy mały % wszystkich ryb w rzece. Intuicja podpowiada że w rzece ryb jest w #!$%@? dużo - ale nie mam żadnego zaczepienia

Wiec pytanie: czy ktoś potrafi oszacować (do rzędu wielkości) ile jest ton ryb w Odrze? W sensie zastanawia mnie jaki % ryb padł

#odra
  • 4
  • Odpowiedz
@gatineau: Odra ma 840 km długości. Załóżmy że do skażenia doszło na 340 km, czyli 500km.
50000 (kg) / 500 (km) = 100 kg ryb na kilometr rzeki, czyli 100 ryb po 1kg.

Wydaje się to bardzo mało. Ja natomiast słyszałem o 80 tonach. Inna kwestia że dalej są odławiane kolejne. Jeśli padały 60kg sumy, to mniejsze okazy raczej szans nie miały.
  • Odpowiedz
@szynall: O 80 tonach mówił komendant straży pożarnej (jako trzydniowy urobek), a to nie jedyna instytucja która zajmuję się wyciąganiem trucheł, poza tym wyławianie tego trwa już znacznie dłużej (najpierw było robione po cichu).
  • Odpowiedz
@coma24: Dokładnie to straż podała swoje dane, ile ryb zebrali wędkarze czy mieszkańcy nie wiadomo, bo oni nie chwalą się wynikami. Więc tutaj można nawet spokojnie pomnożyć wynik strażaków przez 2.
No i strażacy mówili że to od zeszłego piątku, a że akcja trwa znacznie dłużej to i tych ryb jest znacznie więcej. Na tym głównym odcinku to tam pewnie już nie zostało.
  • Odpowiedz