Wpis z mikrobloga

@mamnatopapiery
@Shanheavell bo dla każdego kto pracuje z kardiomonitorem to jest naturalne, linia się nadpisuje, w rzeczywistości wygląda to bardzo naturalnie, bo leci kreska, która za sobą zostawia nowy odczyt EKG. Jest to logiczne i łatwe do ogarnięcia, ale pod warunkiem, że ktoś zobaczy zapis na żywo a nie statyczny obrazek.
@Agemaker to powiedz mi, jak wygląda taki monitor, gdy kreska jest przy końcu monitora. Można to odczytać dwojako i większość ludzi odczytuje tak, jakby punkt nadpisujący byłby już na końcu, a wy patrzycie jakby był na środku.
@Agemaker ale ja wiem jak to działa. Załóż, że serce nagle przestaje bić jak kreska jest w połowie monitora i jak będzie wyglądać monitor, gdy kreska jest przy samym jego końcu.
@Colis wszelkie zmiany będą widoczne zawsze po lewej stronie od kreski, to co przed nią się nie zmienia, to jest zapis stały, taki który jest i za chwile zostanie nadpisany. Jeśli rytm zmieni się z zatokowego (normalny wykres) na asystolie ("płaska" linia) to przed kreską będzie normalny, spiczasty wygląd EKG z przed kilku sekund, natomiast zaraz za kreską zacznie się pojawiać na żywo nowy rytm serca.
@Agemaker tak. Ale zakładasz, że na tym logo kreska jest na środku, po lewej jest nowe a po prawej to co będzie nadpisane, a większość ludzi patrzy jakby kreska była już na samym końcu - całość jest nowa.