Wpis z mikrobloga

Mam problem z lagami podczas gry na pianinie poprzez VST w FL Studio. Jak włączam VST osobno, nie używając FL Studio to wszystko działa dobrze, nie ma lagów i opóźnień. Natomiast gdy uruchomię tą samą wtyczkę w FL Studio, to w losowych momentach pojawiają się odczuwalne lagi, jakby nagle uderzony klawisz miał mega opóźnienie. Użycie procesora w czasie gry nie przekracza 20%, używałem ASIO 4 ALL jak i ASIO od producenta interfejsu audio, kombinowałem z rozmiarami bufora, włączałem i wyłączałem różne opcje w ustawieniach FL i nadal dzieje się to samo. Jedynie jak odznaczyłem opcje CPU Multithreaded generator processing i mixer processing to problem występuje jakby nieco rzadziej, ale nadal występuje. Poniżej aktualne ustawienia.

#tworczoscwlasna #pianino
#tworzeniemuzyki #vst #flstudio #produkcjamuzyki
Brajanusz_XIV - Mam problem z lagami podczas gry na pianinie poprzez VST w FL Studio....

źródło: comment_16604853518tGwRvTPoYWy0FMAHaiz1n.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Brajanusz_XIV: bardziej chodzi mi o to czy domyślnie np. na masterze albo na busach nie masz jakich dodatkowych procesorów, które mogą wprowadzać opóźnienie, zresztą nie pamiętam już dobrze, ale wydaje mi się, że kiedyś gdzieś FL wyświetlał dokładne opóźnienie dla całego projektu
  • Odpowiedz
@Brajanusz_XIV: a weź sprawdź, jak odpalisz piano standalone, na którym driverze gra? i też drugi test - sprawdź jakiś inny instrument w FL najlepiej nawet jakiś wbudowany, czy nie ma wtedy opóźnień
  • Odpowiedz