Wpis z mikrobloga

@Nightshift_: to już nawet nie chodzi o ludzi u gapcia na kanale. Ludzie w Polsce już dawno zapomnieli jak trudno było kiedyś dostać paszport i wyjechać. Poruszając się głównie po UE nie rozumieją tego, że są kraje, z których trudno wydostać się gdzieś w świat.

Prywatnie mogę dodać, że osoba z którą wiążę swoją przyszłość też nie wierzyła, że kiedykolwiek uda jej się wyjechać do Europy bo takie wyjazdy bez zaproszenia,
@roo-bin: no to sie wyjasnilo skad tak szeroka i szczegolowa wiedza na temat krajow regionu. Bo myslalem ze tylko widok na zatoke Kaczora Donalda zrobil takie wrazenie zeby blizej zainteresowac sie tamtym miejscem na swiecie. A Similian Islands fajne :). Jeden z najdrozszych moich noclegow ever. Ale 3 dni w 8 osob na calej wyspie w porze godowej zolwi i na dawno niewaznych legitymacjach studenckich pozostaje w pamieci :)
@Nightshift_: Ja już pisałem o tym kiedyś - dziewczyna ma już nawet za sobą polskie wesele więc trochę przeżyła. Do gapcia mam stamtąd rzut kamieniem bo dom rodzinny ma w Trat, które ostatnio odwiedzała żona gapcia - miasto średnio popularne bo z niezrozumiałego powodu są drogie loty i lotnisko relatywnie bardzo daleko od miasta (coś jak podparyskie Beauvais jeśli chodzi o dystans) więc żeby się tam dostać albo samochód albo 6-7
@Nightshift_: Jadąc na Koh Samui pamiętaj żeby nie była to pierwsza połowa grudnia. Ta wyspa ma specyficzny mikroklimat i akurat w grudniu potrafi tam solidnie lać. Jeśli lubisz hałas i dużo klubów wybierz plażę Chaweng jeśli spokój i w miarę przyzwoitą plażę polecam Lamai. I koniecznie sprawdź od kiedy otwarty jest Ang Thong Marine Park - bo o ile pamiętam na początku grudnia bywał zamykany na czas odpoczynku tamtejszego ekosystemu (zresztą