Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Robił kto z was oświetlenie LED do szafy/szafek/półek i wyszło to jakoś estetycznie - i chcialby się pochwalić?

Od strony technicznej to ja nie mam problemu, ale od strony estetycznej... No ja bym przylepił także LED i by działało, ale żonie się nie spodoba ;)
1) prowadzenie przewodów - jeśli światełka na kilku półkach na różnych wysokościach, to powstaje małe spagetti kabli w szafie. Kombinować z jakimś frezowaniem bocznej krawędzi płyty-półki by ukryć przewód idący z boku, do przodu płyty?

2) jak dać światełka zwłaszcza na wyższych półkach, by oświetlały zawartosc, ale nie raziły w oczy, a równocześnie by nie dawać jakichś grubych wystających kątowników profili, które łatwo oderwać wyjmując coś z z półki...

3) bo jak dam światełko tylko na samej górze szafy, to oczywiście pierwsza z góry półka wszystko zasłoni i tyle...

#elektronikadiy #oswietlenie #meble #led
  • 6
Kiedyś nawet rendery w blenderze robiłem żeby najlepsze miejsca na ledy wybrać a i tak wyszło #!$%@?


@BArtus: Ja przyklejałem taśmą i szacowałem czy mi się podoba.

@hrumque: Ja robiłem w szafie z przesuwanymi drzwiami, doszedłem do wniosku, że najlepiej dla mnie będzie kiedy nakleję taśmy po wewnętrznej stronie drzwi. Jestem zadowolony. U mnie zasilanie bateryjne, bo włączam tylko kiedy używam.