Wpis z mikrobloga

Ostatnio zrobiłem todo listę dla siebie. Aktualnie wygląda tak jak wydać poniżej. Wiem o tym, że jest tego cała masa w sieci, ale żadna z nich nie daje takiej kontroli, jak zrobiona przez siebie. Z ciekawych rzeczy to jest np. koncepcja braku rejestracji. Po kliknięciu w button na stronie głównej, aplikacja przydziela nam ID, a później już po stronie klienta generuje 4096 bitowy klucz, którym szyfruje naszą todo listę. Zatem nawet ja nie mam wglądu do danych (i nie mogę pomóc jak ktoś zgubi klucz). Poza tym są takie podstawowe opcje jak np. podział zadań na projekty.

Jakby ktoś z Was był zainteresowany takim czymś, to mogę zawołać jak już skończę robotę.

#javascript #php #webdev #programowanie
handler - Ostatnio zrobiłem todo listę dla siebie. Aktualnie wygląda tak jak wydać po...

źródło: comment_6il2MBLYjNjT5NhwDA7pYInZTFxL4WNq.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@handler: Wygląda ciekawie. Z rzeczy które mnie interesują to: dowolna ilość subtasków, priorytety i powiadomienia mailem. Jak byś to wszystko miał to mogę Ci nawet płacić tyle ile wynosi silver na toodledo.
  • Odpowiedz
@handler: Jak to technicznie działa po stronie klienta? Muszę pamiętać o zapisaniu klucza, czy "under the hood" mam ustawione ciasteczko nie wiedząc o tym? W drugim przypadku nie boisz się, że w pewnym momencie z automatu usuniesz wszystkie ciasteczka i stracisz dostęp?
  • Odpowiedz
@raczejNiekoniecznie: Klucz masz zapisany w linku, także linka trzeba pilnować tylko. (po hashu więc nie leci do serwera)

@mathix: Priorytetów jeszcze nie ma, subtaski są zrobione na zasadzie nowych projektów na chwilę obecną, a co do powiadamiania mailem, to takie coś narusza koncepcje braku maila i anonimowości (ale to też da się zrobić).
  • Odpowiedz
@normanos: Mogę dodać taką funkcję dla chętnych użytkowników. Tylko będzie nieco więcej roboty niż przy standardowym schemacie bo jak już napisałem wyżej, w bazie danych mam całość zaszyfrowaną.
  • Odpowiedz