Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 37
678 333 + 58 + 22 + 19 + 4 + 1 + 1 + 2 + 223 = 678 663

Kolejne dwa tygodnie minęły.

1. Udało się zrobić życiówkę i pobić rekord odległości o całe 7 km na trasie Gdańsk -> Olsztyn. :) 7km więcej, 500m więcej, 4 min mniej. Wcześniej było 95% asfaltu, teraz zaledwie 50%, więc osobiście uważam ten wynik za bardzo dobry. Oczywiście komoot stanął na wysokości zadania i zaproponował mi trasę podczas której musiałem przerzucać rower przez rzeczkę i przenosić rower na dziko przez tory kolejowe (na mapie była normalna trasa z przejazdem dla aut) :). Przy okazji zgarnąłem 132 nowe kwadraty. Coraz bliżej przyłączenia Olsztyna do max klastra.

2. W między czasie dopadł mnie COVID i musiałem swoje odkaszleć w domu. Chciałem dzisiaj wrócić na dwa kółka, więc wytyczyłem luźną trasę po szosie na 130 km. Po 50 km okazało się, że wyrobił się gwint w korbie i lewy pedał postanowił, że lepiej mu będzie bez roweru. Z wypadającym pedałem udało mi się wrócić 10 km do Świbna i się przeprawić, a dalej już mnie szanowna małżonka zgarnęła. Zaraz pod przeprawą, na szosie wypadł mi któryś raz z rzędu ten pedał. Pieszy który szedł obok chodnikiem z lekkim niedowierzaniem i przerażeniem w głosie, w dość jąkający sposób zwrócił mi uwagę "chyba... chyba pedał panu wypadł". Przynajmniej mi humor poprawił. :)

Total explorer tiles: 4115 (+138)
Max cluster size: 2186 (+21)
Max square size: 29 x 29
Kleszcze: 16 (+3)

#rowerowyrownik #kwadraty

Skrypt | Statystyki
Esker6 - 678 333 + 58 + 22 + 19 + 4 + 1 + 1 + 2 + 223 = 678 663

Kolejne dwa tygodnie...

źródło: comment_16604097973zp5BsMI3Cv52pq6EjillX.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@s---k: Pierwszy raz zdarza mi się coś takiego, więc się totalnie na tym nie znam. Gwinty standardowe, w serwisie zaproponowali mi gwintowanie, więc zobaczymy jak to wyjdzie.
  • Odpowiedz
@Esker6 gwintowanie raczej #!$%@? da bo to amelinium. Chyba ze na chama na jakis klej wkleić epoksydowy ale potem pedał z korbą będą jednością. Rozwiercić i wsadzic tulejkę z gwintem innego rozwiązania nie widzę. Lewa ramię więc może allegro olx lub jakieś forum.
  • Odpowiedz
@s---k
@ryzykantos
@Twierdziel

Nie sądziłem że jest tyle specjalistów na wykopie od zerwanych gwintów. :) Ok, może źle się wyraziłem, przez brak wiedzy, przez gwintowanie miałem na myśli właśnie wstawienie tej tulei w otwór po starym gwincie. Tak mi to mniej więcej serwis opisał, we wtorek dopiero zobaczę jak to wyszło.

Dwa poboczne pytania do ekspertów, czy wywalić również pedały? Jakkolwiek nietolerancyjnie to zabrzmiało, to zastanawiam się czy to przypadkiem nie wina
  • Odpowiedz
@Esker6

1. Jak dla mnie to pedał łapie luz na osi, gwint raczej trzyma sztywno. Jego stan można ocenić wzrokowo, jeśli gwint na pedale jest w porządku to raczej nie ma potrzeby go zmieniać

2. Obstawiam, że gdzieś komuś kiedyś krzywo poszło przy wkręcaniu, zaczęło zbierać gwint i z czasem się wyrobiło, innej siły raczej na to nie ma. Gwinty w korbie i pedałach nie są pasowane na ścisk, taki pedał powinien
  • Odpowiedz