Wpis z mikrobloga

Czesc, mam problem z internetem moblinym od #tmobile . Z modemem #huawei B529s-23a w pokoju mam 15-30mbps ale czesto spada do 1-2 mbps (ping ok. 30ms). Kupilem zestaw antena zewnetrzna POE huawei WLTMH-120 B2338-168ODU + modem Huawei B2338-168IDU. Poszedlem dzisiaj na strych, wywalilem antene na kija i celowalem w rozne BTS'y no i predkosc nie przekroczyla nigdy 15mbps. zrobilem test i wrzucilem na dach swoj dotychczasowy router i tam mialem predkosc 40-50mbps( w dwoch wskaznik mocy sygnalu pokazywal 4 na 5 kresek). Probowalem ta antene skierowac w kazdy mozliwy kierunek, w kazdy mozliwy bts w okolicy i nie przynosilo to zadnego efektu.
Celowalem w maszty(mieszkam mniej wiecej na srodku tych trzech):
Swarożyn - gm. Tczew, ul. Szkolna 8 - maszt P4 Play
Wędkowy - gm. Tczew, Wędkowy 19 - maszt T-Mobile
Szpęgawsk - gm. Starogard Gdański, maszt własny

Ktos ma jakis pomysl co robie nie tak? Moze to mega slaba antena? No ale w modemie antena by byla lepsza niz osobna zewnetrzna po poe?

#internet #informatyka #pytanie #pomocy #lte
  • 5
Ogólnie huawei chyba mają coś z antenami. Podobnie miałem w górach. Huawei po podłączeniu, zasięg jeszcze gorszy niż bez, natomiast router ZTE z antena działał o wiele lepiej. Niestety teraz nie podam modeli routerów ani anten, ale mam nadzieję, że przynajmniej nie czujesz się teraz samotny w problemie :)
@Kamikadze_z_chin: a generalnie, to najlepiej zacząć od sprawdzenia, jakie pasma poszczególny nadajnik ma udostepnione, a następnie na niego kierować anetenę: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=&bands=¢er=54.038888%2C18.600684&zoom=13

Z tego co widzę, to na tych co podałeś dostępne jest tylko pasmo 800 (lub baza btsearch jest nieaktualna). Modem, który masz (B529s-23a) jest wystarczający - mam taki sam. W zależności od odległości warto zainwestować w anteny kierunkowe (ta, którą kupiłeś niestety nie jest najlepsza). U mnie bardzo dobrze sprawdza
@xzxzz: odnośnie anteny po poe to była w zestawie z routerem, myślałem, że router jest domyślnie ustawiony żeby zbierać sygnał z tej anteny. co do tego B529s-23a to właśnie chcę kupić teraz taką antenę dualną z tym wyjściem, żeby pasował do mojego starego routera. Ten zestaw z anteną po poe to raczej zwrócę, bo to jest bez sensu raczej.