Wpis z mikrobloga

Time lapse całkowitego zaćmienia Księżyca. Zdjęcia robione 16 maja podczas wizyty w obserwatorium astronomicznym na La Palmie na Wyspach Kanaryjskich, z wysokości 2400 metrów nad poziomem morza. W Polsce widoczny był tylko początek zaćmienia, późnym świtem i nisko nad zachodnim horyzontem.
Filmik obejmuje około 4,5 godziny w czasie rzeczywistym (1 klatka = 16 sekund). Podczas zaćmienia blask Księżyca stopniowo przestaje oświetlać krajobraz i atmosferę. W maksimum zjawiska na około półtorej godziny zapada całkowita ciemność, dzięki czemu nocne niebo i Droga Mleczna widoczne są w pełnej okazałości.

#namrabcontent / Instagram <- zapraszam do obserwowania
strona www / wydruki fotek

#astronomia #astrofoto #fotografia #kosmos #timelapse
namrab - Time lapse całkowitego zaćmienia Księżyca. Zdjęcia robione 16 maja podczas w...

źródło: comment_1660399901Zn8AuxNCBMejJGnd0dt4JA.jpg

Pobierz
  • 32
@namrab: Wspaniały time lapse, gratulacje!!!

Od niedawna bawię się w astro, ale nie próbowałem jeszcze złożyć timelapse. Czy podzielisz się info w jaki sposób składasz zdjęcia w film? Jaki to jest format i w jaki sposób wrzucasz to na IG? Niestety moja wiedza techniczna kończy się na statycznym zdjęciu :D Z góry dzięki
@jestempirat: Do konwersji zdjęć w film wykorzystuję proste i wszechstronne narzędzie konsolowe - ffmpeg. Używana przeze mnie składnia do konwersji wygląda tak:

ffmpeg -r 30 -start_number 4423 -i DSC_%04d.jpg -pix_fmt yuv420p -c:v libx264 -crf 18 output.mp4
-r 30: liczba klatek na sekundę, w tym przypadku 30
**-startnumber 4423: początkowy numer pliku w sekwencji
-i DSC
%04d.jpg**: format plików źródłowych, w tym przypadku zostaną dopasowane pliki DSC4423.jpg,