Wpis z mikrobloga

Hej mirki,

Doradzicie mi w wyborze kompaktowego aparatu cyfrowego? Mój obecny aparat (Sony Cybershot DSC HX80V) wyzionął ducha i jestem zmuszony pomyśleć nad nowym sprzętem. Obecnie na co dzień robię zdjęcia smartfonem, ale jak powszechnie wiadomo, smartfon ze średniej półki nie będzie robił nadzwyczajnych zdjęć, a o zoomie optycznym można zapomnieć.

Zależy mi na tym, żeby nowy aparat robił dość ostre zdjęcia z jak najmniejszą ilością szumów, miał dużo opcji manualnych do wyboru oraz posiadał zoom optyczny podobny do DSC HX80V (czyli 30x), ale nie pogardziłbym też zoomem od 25x do 40x. No i ma to być aparat w kompaktowych rozmiarach, czyli właśnie podobny do tego mojego poprzedniego Soniaka.

Jak na razie znalazłem takie oto aparaty Canona i Nikona - i nie wiem, na jaki dokładnie model się zdecydować ->

https://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=2150&add1=2197

https://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=2120&add1=2229

Najlepszą recenzję na portalu optyczne.pl ma podobno Nikon Coolpix A900, ale niestety on nie jest już dostępny w żadnym sklepie. Czy w takim razie jego nowsza wersja, czyli A1000, jest tak samo udana? A może lepiej zdecydować się na jakiegoś Canona?

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wołam bo to raczej nie odpowiedź jakiej oczekujesz (przeczytasz jak ktoś inny coś sensownego napisze), ale czy... nie warto - nie wyjdzie taniej zainwestować w smartfona z wyższej półki z lepszym aparatem? Nie dość że będziesz mieć aparat to jeszcze zawsze pod ręką a i za razem jedno urządzenie z wieloma funkcjami.
  • Odpowiedz
@Login_login:

Smartfona wymieniałem stosunkowo niedawno, poza tym zależy mi właśnie na kompaktowym aparacie cyfrowym, który posiada dużą ogniskową (czyli potocznie mówiąc, spory zoom optyczny). W smartfonach nie spotkasz zoomu optycznego, bo nie masz w nich wysuwanego obiektywu. Co najwyżej możesz w takim smartfonie użyć "sztucznego" zoomu cyfrowego który tylko pogarsza jakość zdjęcia.
  • Odpowiedz
@Asterka_Boza: Mini matryce przez co niskie użyteczne ISO połączone z ciemnymi obiektywami. Smartphone z średniej półki lepiej sobie poradzi ze zdjęciami, no ale nie ma takiej ogniskowej. Tylko czy 800mm poświęcając jakość ma sens? Jak ci w ogóle nie zależy na jakości to bierz takiego mini kompakta.
  • Odpowiedz