Wpis z mikrobloga

@IKEA_Polska wyłudza pieniądze na zamówienia, których nie zamierza zrealizować.

1) W lipcu zamówiłem towar za kilka tysięcy złotych z ekspresową dostawą za dodatkowe kilkaset złotych. Planowana dostawa? 2 sierpnia między 17 a 20.
2) 2 sierpnia o 16:30 dostaję informację - zamówienie nie zostanie dostarczone, najbliższy wolny termin to 5 sierpnia między 17 a 20. No ok.
3) 4 sierpnia dostaję informację o tym, żebym na 100% był w domu bo przyjdzie paczka. Co więcej - jest już spakowana i czeka na odbiór.
4) 5 sierpnia, godzina 20:10 - paczki nie ma. W systemie - nie została odebrana. Piszę na czat #ikea. W dużym skrócie:
- To nie wina ikea że przyjęli pieniądze i nie mogą wysłać towaru
- To nie problem Pani z czatu i ona nic nie może zrobić poza zmianą terminu dostawy na 10 sierpnia.
5) 10 sierpnia, piszę na czacie czy paczka na pewno zostanie dzisiaj wysłana. Nie zostanie - w systemie nie dodano daty 10 sierpnia więc najbliższy termin to 17 sierpnia. Pani na prośbę o kontakt do kierownika przesłała numer do infolinii, napisała "mam nadzieję że uda się dodzwonić :)" i zamknęła czat.
6) Konta Ikea w social mediach próbują zamieść sprawę pod dywan, na prywatnych czatach proszą o to by skontaktować się z infolinią i ustalić kolejny termin dostawy.

Zamówienia nie mogę sam odebrać z magazynu. Prawdopodobnie dlatego, że go nie ma. Opisałem sprawę na kilku portalach - piszą do mnie osoby, którym Ikea też sprzedawała rzeczy, których nie ma na stanie.

Innymi słowy - #ikea wzięła pieniądze a teraz robi wszystko by zamówienia nie wykonać. Od tygodni nie mamy na czym spać . Afera nie jest nowa - od miesięcy pisze się o niejasnych związkach dyrektora Ikea z firmą transportową, która miewa 4 tyg. opóźnienia w dostawie.

#ikea #oszukujo #zlodzieje #meble #polska #scam #wakacje #ecommerce
  • 6
@meliegree: Specjalnie na złość i nie robią, oni sami nie panują nad tym burdelem. Szczególnie mają duży problem z firmami transportowymi i tutaj nie rozumiem sam, czemu nie zrezygnują ze współpracy z firmami, które regularnie nie wywiązuje się z terminów.
@HlHl: Niestety - tak jest. Wyłudzenie następuje kiedy jest spełniona jedna z przesłanek np.:




Opisana sytuacja podręcznikowo wręcz odnosi się do powyższego cytatu.
@meliegree:
Weź się gościu ogarnij, albo dowiedz się jak działa świat bo zachowujesz się jak baba przed okresem
Kilka osób w firmie dało dupy i tyle, Nikt nie będzie trzymał twoich pieniedzy niewiadomo ile, bo jest to problem dla dużej firmy.
Przestań się mazać i dzwoń tam aż trafisz na kogoś kompetentnego kto ogarnie temat
@HlHl: Pierdoły opowiadasz. Doskonale wiem jak działa świat i niespodzianka dla Ciebie - nie działa tak, że mam się schylać po mydło bo kilka osób z Ikei zachciało sobie przywłaszczyć pieniądze. Może Ty tak robisz - mówisz, ze kilkanaście tysięcy to nie problem i kiedyś oddadzą bo to dla nich problem. Współczuję w takim razie. Prezentujesz wyjątkowo dziecinne podejście do świata tj. będę siedział cicho z telefonem słuchając muzyczki z automatu