Wpis z mikrobloga

kupiłem pare kwiatków bo uważam, że dodają dużo uroku do pomieszczeń, ale ogólnie nie umiem za bardzo w rośliny i zmęczyłem jednego biedaka. raz na jakiś czas wkładam palucha w ziemie i patrzę czy czuć mokro, i podlewam dopiero kiedy zaczyna być suchawo. co drugie podlewanie dodaje nawóz, który poleciła babka w ogrodniczym. nie wiem co robię źle, z jednej strony cały czas pojawiają się u góry nowe listki, więc niby spoko, ale jeszcze szybciej odpadaja listki na dole. kwiat wyglada jak cien własnego siebie sprzed 2 miesięcy. jakieś rady? czy mogę sie spodziewać, ze kiedyś z tych miejsc, gdzie odpadły liście, zaczną wyrastać nowe? w komentarzach fotka sprzed 2 miesięcy

#ogrodnictwo
Pobierz
źródło: comment_1660128004KlSpMY8Ws6ODgtDYsmpGJV.jpg
  • 10
@powodzenia: Mam nadzieję że ta doniczka ma otwory od spodu. Może ta ziemia jest nieodpowiednia. Co drugie podlewanie nawóz t przesada. Jesli fobrze kojarzę to te kwiatki nie lubią zbyt nasłonecznionych miejsc.
@HorribileDictu: jest cały czas w tej samej od nowości, tj zaledwie 2 msc dopiero. nie przesądzałem też do większej doniczki, czy powinienem? jest jakaś szansa, że odrosną liście, które odpadły?
@MMARS: ma. kwiatek był kupiony w osłonce, która ma dziurki. a osłonka trafiła do doniczki
PS roślinka to Ficus Elastica, na naklejce na doniczce ma napisane, że lubi dużo światła, ale nie bezpośrednie słońce. stoi w dosyć zacienionym miejscu, bo latem zakrywam plisy żeby się nie grzało, ale teraz wpuszczę więcej słońca bo pogoda lepsza
@HorribileDictu: może wchodzi w tryb jesienny?

Figowiec, nazywany od łacińskiej nazwy fikusem, jest drzewem zrzucającym liście. Kiedy gubi wszystkie liście na jesieni, jest to zjawisko całkowicie normalne. Jeśli jednak dzieje się tak ze świeżo rozwiniętymi liśćmi wiosną, w pełni okresu wegetacyjnego, wynika to przeważnie z błędów w uprawie albo choroby rośliny.
jest jakaś szansa, że odrosną liście, które odpadły?


@powodzenia: To nie jaszczurka. Nowe odrosty z liśćmi zaczną wybijać z łodyg ale pierwsze przesadź go a raczej je bo to trzy fikusy do jakiejś normalnej ziemi i daj nawozu :D