Wpis z mikrobloga

@Stahu14: biznes jest bardzo prosty - trzymamy Rosję o 1 kraj dalej od siebie.
Jeśli padnie ukraina, Rosja odbudowuje swoje siły wojskowe i ustawiają się pod Polską granicą, a ty zamiast siedzieć na mirko będziesz musiał #!$%@?ć w podskokach zanim Kaczyński z Morawieckim zamkną granice i nie pozwolą mężczyznom opuszczać Polski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FantaZy: rozumiem ten punkt widzenia. A co myślisz o ewentualnej postawie, w której nie topimy pieniędzy na Ukrainie, a ataku Rosji się nie boimy, bo ta wojna pokazała miażdżącą przewagę NATO nad Rosją?
@Stahu14: to jest myślenie w stylu "jeżeli niesiemy pień w 10 osób, to jak ja przestanę go dźwigać, to nie zrobi to różnicy". Geografia tak się ułożyła, że tylko przez Polskę mogą iść znaczące ilości uzbrojenia (uzbrojenie przez Rumunię i Słowację można łatwo zablokować). NATO pokazało swoją przewagę głównie dzięki Polsce i USA (nie umniejszająć innym państwom, które się starają, ale przez swoją wielkość nie mogą zrobić aż takiej różnicy)

Miażdżąca
@Stahu14: jak mieszkasz gdzieś koło Wrocławia czy Poznania to pewnie możesz mieć #!$%@? czy we wschodniej Polsce spadnie 1 czy 10 ruskich bomb... nie wiem co na to mieszkańcy tamtych regionów... xD
Dlaczego Polska tak mocno angażuje się w pomoc Ukrainie? Jaki Polska ma w tym biznes?


@Stahu14: Niszczymy potencjał ofensywny ruskiej armii nie ryzykując życiem własnych żołnierzy.

A co myślisz o ewentualnej postawie, w której nie topimy pieniędzy na Ukrainie, a ataku Rosji się nie boimy, bo ta wojna pokazała miażdżącą przewagę NATO nad Rosją?


@Stahu14: Wrzesień 1939 pokazał ile warte są gwarancje sojuszników - nie można polegać wyłącznie na tym
@Tranq: dzięki za zobrazowanie, przemawia do mnie.

@Mathouse88 > Wrzesień 1939 pokazał ile warte są gwarancje sojuszników - nie można polegać wyłącznie na tym że jesteśmy w NATO. Trzeba działać aktywnie. "Chcesz pokoju - szykuj się do wojny."

Te aktywne działania to wykrwawianie Ruskich przy użyciu naszego sprzętu, a bez użycia polskich żołnierzy? I jak się ma spłukiwanie się że sprzętu do szykowania się do wojny?