Wpis z mikrobloga

mireczki chciałbym uaktywnić mojego ojca zawodowo. zajmuje się on szkoleniami bhp i ochroną przeciwpożarową. Potrzebuje dotrzeć z jego ofertą do zainteresowanych. Myślę o postawieniu strony na wordpress z kilkoma artykułami branżowymi + jego ofertą (to mogę zrobić sam) + zlecić kampanię SEO zewnętrznej firmie. Myślicie że jest szansa na jakiekolwiek wejście z wyszukiwarek osób które będą zainteresowane? Jaki byłby koszt takiej kampanii SEO rocznie żeby strona mogła utrzymać się pod frazami typu "szkolenie BHP [nazwa miasta]", "ochroną przeciwpożarowa [nazwa miasta]"? z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi
taguje #seo #sem #marketing #bhp
  • 10
@serhyi: Kampanię SEO to się na końcu robi. Raz że Google marnie patrzy na świeże strony, dwa konkretne SEO trwa i kosztuje, a kosztuje tym więcej jeśli strona jest świeża.

PS: Nie mówię żeby od początku nie przystosować strony pod SEO.

Powiem ci na swoim przykładzie że Google na poważnie moją stronę wziął dopiero po 2 latach. Ale nie jestem ekspertem. Niech ktoś zaznajomiony się wypowie.

Zacznij od reklam Adsense pod
@serhyi: wszystko zależy od miasta = konkurencji. Jeżeli to jest Warszawa to będzie ciężko, ale jak miasto w którym na poważnie w internecie działają z 2 firmy w tej branży to będzie łatwiej.

Przy budżecie 600 zł miesięcznie musisz postawić na dobre teksty i dobrą optymalizację strony zarówno w kwestii SEO jak i technicznej.

Na pewno warto też będzie zadbać o wizytówkę w Google, fanpage i pozyskiwać tam opinie klientów i
Przy budżecie 600 zł miesięcznie


teraz doczytałem że to na rok, czyli 50 zł miesięcznie to powoli ciężko w tej cenie zamówić pizzę.
@serhyi: 600 rok ... to nie bierz się za seo w branży bhp/szkoleń dobrze? Przykładowy konkurent SEKA - jego analiza może dużo wnieść do Twojego światopoglądu.

Jeśli chcesz robić SEO samodzielnie to najpierw odpal kampanie Google Ads i zobacz ile wydasz miesiecznie i ile dokona sie konwersji na sprzedaż - po tym fakcie dowiesz się, że budżet na Ads to tak 3-5 tys netto na poczatek. Mnie j wiecej tyle tez
Świeża strona to dla Google scam. Sam mam prawie rok i nadal traktują mnie po macoszemu. Więc trzeba się nastawić na efekty w dłuższym okresie. Mnie dopiero co przestało bujać i jakies frazy w top 20 stoją sztywno. Gdzieś za pół roku dopiero planuje zainwestować grubiej w seo i zobaczę jakie będa efekty