Wpis z mikrobloga

#tablety #android #apple #ipad #tablet

Dzień dobry mirki i mirabelki.

Różowa zastanawia się nad kupnem iPada air 5. generacji do nauki, notatek, oglądania i organizowania (kalendarze itp.) no i do przeglądania pierdół. Dodatkowo brany jest pod uwagę rysik 2. generacji właśnie do tych notatek.

Pytanie jest takie, czy jesteście zadowoleni jeśli macie? Czy według was warto?

Czy jest to najlepsze rozwiązanie i może jest alternatywa?

Biorę po 200 zł od każdej drużyny i słucham państwa.
  • 4
@srut: Już podstawowy (ten za 1,7k z rysikiem 1 gen) daje radę :) Ale air5 i rysik 2 gen to duży przeskok jakościowy i wydajnościowy, a przy tym z długim wsparciem (procesor m1).
Do notatek polecam Notability, a przetestowałem chyba wszystkie popularne aplikacje.
Odnośnie Notability, mój wpis - klik.
@srut: ja do notatek polecam Goodnotes, jest płatny, ale wg mnie zdecydowanie warto, bo poza notatkami różowa będzie mogła sobie z niego zrobić organizer (polecam popatrzeć na YouTube jak fajnie potrafią takie rzeczy wyglądać w tej aplikacji).

Air 5 to mocna maszyna, z jednej strony na notatki i przeglądanie neta być może trochę overkill, ale z drugiej strony im lepszy sprzęt, tym dłużej posłuży. Natomiast co do rysika - do samych
@srut: Jeżeli to rozwiązanie pod studia, to bardzo warto. W życiu nie miałem tak uporządkowanych notatek, jak na tablecie. Nie wyglądają tak ładnie i kolorowo, jak na opisach/filmikach reklamujących notatki na ipadzie, ale są o niebo czytelniejsze i łatwiejsze do przeszukania niż papierowe.
Korzystam z ipada pro 11" od jakoś od premiery, czyli praktycznie już 4 lata i nadal nie zawodzi.

Ogólnie kombo ipad+rysik wymagają przyzwyczajenia i nauki, jak każdy nowy