Wpis z mikrobloga

Spływ Rzeką Wel - research i planowanie cz. 3 - Rekonesans w terenie

Miało być wczoraj, ale wyskoczyła robota więc będzie dziś ;P


Tag do obserwacji/czarno -> #zukowagrupakajakowa

Wcześniejsze wpisy -> Część 1. , Część 2.

Żal było nie skorzystać z takiej pogody w niedzielę więc zapakowałem rodzinkę i pojechałem sprawdzić kilka charakterystycznych punktów na 'mojej' trasie, a więc:
- Wypożyczalnię i miejsce startu
- Chyba największy próg we wsi Chełsty
- Rezerwat Piekiełko - (serdecznie polecam na spacer z rodziną - ścieżka 2,5km, kilka tablic informacyjnych)
- Wieś Trzcin czyli metę spływu

Stan wody niestety w tej chwili marny.. Na starcie może będzie dobry metr wody, ale już przez Piekiełko jest to bardziej pół metra i mniej co jest sporym utrudnieniem bo tuż pod powierzchnią znajdują się spore głazy, a zwałki które normalnie dałoby się przepłynąć też wystają ponad wodę - jedyny plus takiej sytuacji to nieco słabszy nurt, który pozwoli wygodnie manewrować między kamieniami i kłodami.
Za Piekiełkiem wygląda nieco stabilniej i do końca trasy myślę, że ten metr jest spokojnie.

Pozostaje mieć nadzieję, że do planowanego terminu nieco się podniesie, ale spotkałem jedną ekipę tuż za progiem w Chełstach i twierdzili, że nie jest źle i dało się również spłynąć wspomnianym progiem (foto w poście - pozostałe zdjęcia z rekonesansu tu -> https://imgur.com/a/TEXx6Ub (zdjęcia posortowały się odwrotnie i oczywiście obróciło, nie mogłem też już dodać opisu wrrr (°° )
Zdjęcia 1-4 - Trzcin, most i zakończenie spływu
Zdjęcia 4-16 - Piekiełko, spacer wzdłuż rzeki
Zdjęcia 17-24 - Chełsty most i jaz przy starym młynie
Zdjęcia 25-27 - Lidzbark most, wypożyczalnia i start spływu

Jak zwykle zapraszam do dyskusji - wszelkie rady mile widziane, jak również na pytania postaram się odpowiedzieć.

Wołam jeszcze raz @kajakkazimierz bo interesował go poziom wody - szału nie ma, liczę, że do września popada jezcze :P, nawet jeden dzień deszczu by tu sporo pomógł pewnie.

#podroze #wycieczka #podrozujzwykopem #kajakarstwo #kajaki #splywkajakowy #przyroda #rzeki #wel #warminskomazurskie #ziemialubawska #terralubavia #lidzbark
zuchtomek - Spływ Rzeką Wel - research i planowanie cz. 3 - Rekonesans w terenie

M...

źródło: comment_1660044086kuqsahli5eLRKJ9Po1UOaN.jpg

Pobierz
  • 3