Wpis z mikrobloga

#kawa #latte
Mam taki spieniacz do mleka, zastanawiam sie w jaki sposob mozna uzyskac odpowiednia konsystencje do latte art?
https://www.tchibo.pl/elektryczny-spieniacz-do-mleka-ze-stali-nierdzewnej-p400166758.html
Narazie ogarnalem zeby z wyciagnietym dynksem podgrzac mleko, potem wkladam dynks i na zimno spieniam ~ 15s. Ale wydaje mi sie ze nie ma takiej tekstury zeby cos wyrzezbic, na poczatku mleko wpada pod kawe, ale potem tylko taka pianka zostaje co unosi sie na gorze, ciezko rysowac. Jakies rady, ktos cos? Mleko 3.5%
  • 10
@mapache: wlasnie nie, od razu tej spieniacz wzialem, bo myslalem ze latwiej. Potem poczytalem ze we frenchpressie tez sie da, a jest tanio. Wtedy ten spieniacz elektryczny by tylko do podgrzewania byl? Bo narazie kombinuje jak to ogarnac, czy w ogole sie da, bez kupowania innych rzeczy
@BSn9jBwxuhBXN: jak nie miałem jeszcze ekspresu to podgrzewałem mleko na kuchence do 60C i spieniałem french pressem. możliwe że spieniacz elektryczny nie spienia ci równomiernie mleka, stąd masz dużo zwykłej cieczy a potem pianę. ogólnie spieniaczem elektycznym owszem spienisz mleko łatwo i szybko, ale tylko po to żeby wlać do kawy i zrobić kapuczine, ale do latte art się chyba nie nada. swoją drogą spróbuj z mlekiem 2%. mniej tłuszczu w
@mapache: mleko zostawilem 3.5, ale sprobowalem z french pressem. Koslawe bo koslawe, ale cos wyszlo, da sie juz tym malowac, czyli problem w mleku byl i tak jak mowisz, spieniacz tylko spieni do kapucziny/latte, ale do rysowania nic z tego
@mapache: oo, dzieki za hinta, ma to sens, ale to juz przy nastepnej kawie pocwicze, jednej za druga nie ma co pić :D Choc widze ze i tak do samego dna nie siegnie, bo tam na dole jest zwezenie, ze ciezko przez to wchodzi, ale w kazdym razie i tak nizej sie da zejsc niz z wieczkiem