Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam teraz, bo miałem taki dziwny problem z kompem.

Używałem wtedy GTXa 1080, wersję Armor OC od MSI i w którymś momencie, po pewnych roszadach z dyskami i wyjęciem optane, komputer zaczął mi się zacinać w grach. Ale tak konkretnie zacinać, że tylko hard reset pomagał. Obraz sie zatrzymywał na stopklatce, przez chwilę było słychać dźwięk z gry i tyle.

Jakoś z tym żyłem, bo nie zdarzało się to w każdej grze, głównie to w CoD z 2019, raz w Borderlands 3 no i potem w DL2. W takiej Forzie 5 albo Dircie to spokój był.

Później wymieniłem sobie kartę na RTXa, sterowniki odinstalowałem przez DDU i na czysto nowe po włożeniu karty. I na całe szczęście, obecnie mam spokój od tego cholerstwa. Tu przy okazji wymieniałem i zasilacz, więc wszystko było odpięte i od zasilania i od kabli sygnałowych. Potem to poskładałem i se działa.

I tak się zastanawiam, teraz po jakimś czasie, czy może wtedy źle wpiąłem kartę do slotu i powodowało to problem, czy może karta zaczynała już okazywać swój wiek? Albo któryś z dysków był źle dopięty? Zastanawiałem się nad tym, ale gry które się zacinały były na różnych dyskach, może systemowy?

Ja wiem, że najlepiej by było ja włożyć i mocno potestować furmarkami i grami, no ale już nie chce mi się z tym bawić. Tak teoretycznie się zastanawiam.

GTX nie walił artefaktami, nawet się specjalnie nie grzał, nie kręciłem go ani nic. Kartę kupiłem w 2018, wymieniłem ja w tym roku. Nie kopała krypto, ino gry. Nawet całkiem czysta była, w radiatorze pod wentylatorami czysto, jedynie laminat od wierzchu przykurzony był.

#pc #pcmasterrace #kiciochpyta
  • 1
@JanushTDI: Ja bym obstawiał na uszkodzoną pamięć w GTX lub problem z zasilaniem GPU.
W tym drugim przypadku mogła być uszkodzona któraś faza zasilania i przy obciążeniu pozostałe nie dawały rady i dochodziło do zwiechy.