Wpis z mikrobloga

Mireczki z #bushcraft #knifeboners #knifemaking czy da się jakoś wyczyścić odbarwienia z cytryny na nożu ze stali węglowej ? Żona w górach "zapomniała" wytrzeć nóż po użyciu i teraz te plamki mnie irytują. Próbowałem sody oczyszczonej, rozpuszczalnika nitro i cifu w spray do kuchenek, nic nie pomaga. Pozwolę sobie też zawołać mireczka @Trollsky. Proszę o pomoc. Zdjęcie robione taboretem.
Pobierz
źródło: comment_1660028779rVWJHOccLEqYgJl1tG7xR7.jpg
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@piotria: Nauczka na przyszłość - po cytrynie albo ogórkach kiszonych zawsze od razu dokładnie przemyj wodą i delikatnie jakaś oliwą kuchenną przesmaruj, tak żeby film delikatny został.
@piotria: papier ścierny na mokro, przy czym zawsze coś zostanie i będziesz się wkurzał. Wiem po sobie, bo już kilka razy zrobiły mi się wżery i kilka razy polerowalem…
Jedyna rada na przyszłość (dla nas obu) - brać More nierdzewną, dobrze naostrzyć i przestać użerać się z tym węglowym nożem.
@piotria: kup nóż z węglówki. Co może pójść nie tak? Płacz, że robią się czarne plamy i wżery (). Albo błyszczący kozik z nierdzewki/laminat albo kupienie węglówki i trzymanie na półce żeby nie miał kontaktu z niczym. Wybierz jedno.