Wpis z mikrobloga

UPDATE

CS najwidczoniej nie otwiera nowych kont jezeli dane sie nie pokrywaja. Tzn. Wczesniej jezeli dane byly inne niz te z account number to Cs otwieral konto nowe. Aktualnie tego nie robia. A mi podczas ostatniego transferu wyslali adres zameldowania a nie zamieszkania
@kolin4: Masz na myśli account number w CS? Czyli trzeba sobie założyć konto w CS najpierw? Czy może przy pierwszym zleceniu transferu nie trzeba podawać konta w CS bo dopiero założą?
@platfus01: konto w CS zakladaem sciezka IBKR

nie musisz miec konta bankowego w usa zeby miec konto w CSie. Aktualnie mam podpiete konto mbankowe do CS. (dotyczy to sprzedazy), kupno bezposrednio w CSIE to juz wiecej pierdzielenia.
@kolin4: Jeszcze jedno pytanko :). A to konto mbankowe to podpinałes sam juz jak utworzyli Ci konto w CS? Normalnie jakos przez edycje w aplikacji w CS? I rozumiem ze wystarczylo konto z IBAN?
@kolin4: Jeszcze jedno mnie zaczęło nurtować. Jak sprzedasz akcje które masz w CS i przeleją Ci kasę na konto w mBank to gdzie i jaki zapłacisz podatek (jeśli jesteś rezydentem w Polsce)? Z tego co się dogrzebałem to nadal obowiązuje umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z USA z roku 1974. W 2013 powstała nowa ale w USA jej jeszcze nie ratyfikowali. Tylko w Polsce