Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#szczecin #prawojazdy
Mirki ze Szczecina, znajdę gdzieś plac manewrowy żeby poćwiczyć jazdę po łuku i nikt się nie przyczepi? Znajoma szykuje się do egzaminu i chciałaby sobie trochę pojeździć. Jeździliśmy na placu na Dębogórskiej, ale przyjechał jakiś osilek i zaczął wykrzykiwać że mu zniszczyliśmy pachołek i on wzywa policję bo osoba nieuprawniona siedzi za kierownicą. Jakby to była droga miejska to bym się przestraszył, ale tak to tylko grzecznie poprosiłem żeby odjechał samochodem bym mu nie uszkodził czegoś więcej.
I teraz szukam innego miejsca gdzie możnaby potrenować. Oczywiście nie wjedziemy na plac jeśli ktoś inny będzie jeździł, żeby nie było że utrudniamy komuś życie.
  • 10
@Wiskoler_double: Ale mieliście pecha, ja jeżdzę zawsze na taki plac po zmianie auta żeby go „wyczuć” i zrobić pare razy łuk (na kampusie zut od strony wernyhory), nawet czasem był ktoś z jakiejś szkoły jazdy i nikt nic nie mówił, trafił się cymbał xD
na terenie prywatnym nie obowiązuje PORD


@Talvisota: Hm, ja o tym wiem i podejrzewam że on też o tym wiedział bo inaczej w jaki sposób kursant miałby siąść za kierownicą szkoleniowego samochodu przy przygotować się do egzaminu. Gość chciał się popisać i mu to wyszło tak sobie. Burak i tyle.
@Talvisota: no tak nie do końca
"2. Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami wymienionymi w ust. 1 pkt 1, w zakresie:
1) koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób;
2) wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych."