Wpis z mikrobloga

2025 + 1 = 2026

Tytuł: Hamlet
Autor: Wiliam Szekspir
Gatunek: utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Ocena: 10/10
Tłumacz: Władysław Tarnawski
Wydawnictwo: Ossolineum
Liczba stron: 267
Niech ryczy z bólu ranny łoś,

Zwierz zdrów przebiega knieje.

Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś,

To są zwyczajne dzieje.

Jakoś tak nigdy nie ciągnęło mnie w stronę Szekspira i kiedy się w końcu za niego zabrałem, nie miałem żadnych określonych oczekiwań, poza świadomością powszechnej opinii, że Szekspir wielkim poetą był. Po lekturze w pełni się pod nią podpisuję. W interpretacji Goethego jest to opowieść o wielkiej odpowiedzialności złożonej na barki młodzieńca, który jest zbyt słaby i niedojrzały aby narzuconemu zadaniu podołać. Pięknym językiem namalowana tragedia poruszająca szereg uniwersalnych problemów natury etycznej i filozoficznej. Świetne dialogi i monologi, świetne opisy przyrody, treść niezwykle refleksyjna i podatna na interpretacje, przyjemne przemieszanie elementów tragicznych i komicznych. Uniwersalność Szekspira jest na prawdę mistrzowska, dobrze zagrany "Hamlet" będzie poruszał dusze jeszcze wielu wielu pokoleń.

#bookmeter #utwordramatycznybookmeter #dramatbookmeter #komediabookmeter #tragediabookmeter
Pobierz TypowyPolskiFaszysta - 2025 + 1 = 2026

Tytuł: Hamlet
Autor: Wiliam Szekspir
Gatunek:...
źródło: comment_1659885749rGukBSrgF95jLwTIxqaT38.jpg
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-09-01 00:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 176

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Burza (William Shakespeare) - najnowsza recenzja usera shakerti1 ★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. Hamlet (William Shakespeare) - najnowsza recenzja