Wpis z mikrobloga

Ogólnie zrobiłem sobie ostatnio badania na hormony płciowie ze względu na zaburzone libido 21 lvl jak coś
TSH 1,690 µIU/ml
Testosteron- 703 ng/dl
Testosteron wolny 24.30 pg/ml a widełki 4-30
estradiol 45.52 pg/ml a widełki 7.6-43
prolaktyna 18 ng/ml a widełki 4.6-21.4
LH 8 MIU/ml
FSH 2.56 MIU/ml
niby wszystko w normie ale lekko podwyzszony estradiol i dodatkowo mimo, że lh i fsh w normie to czytałem, że stosunek ich powinien być około 1 a tu nieźle rozjechany, powinienem iść do jakiegoś endokrynologa czy raczej te problemy z libido przez depresję
#hormony #testosteron #zdrowie
  • 5
  • Odpowiedz
@DontBeatKappa: Wyniki masz OK. Taki estradiol nie powinien Ci obniżać libido. Stres? Problemy? Idź do psychiatry, obstawiał bym coś z psychiką u Ciebie. Zakładam że opcja wyluzowania w życiu, zdrowych nawyków, odpowiedniego spania, braku używek została przez Ciebie już przerobiona i nie przyniosła poprawy.
  • Odpowiedz
@DontBeatKappa: Jak wygladal wynik SHBG, i dlaczego ludzie badają w labadz testosteron wolny (direct method) skoro od lat wiadomo, ze to nie miarodajna technika badania.. Poza tym, poza badaniami nic nie napisales o stylu zycia, stresie na codzien w zyciu, diecie i o tym jak sie prowadzisz :)
  • Odpowiedz
@DontBeatKappa: Miałem podobne objawy, tyle , ze mój testo był na poziomie 900-1000ng/dl. Estro tez jak u Ciebis ciut ponad normę. Shbg ponad normę. Jak zbijałem estro do połowy skali to było w miarę ok, ale to dalej nie to co jest teraz. Zrób jak pisze @turbokox
  • Odpowiedz