Wpis z mikrobloga

@guardado: jest różnica z kilka, i to na wybrane ze smakiem, charyzmatyczne, a z prawie każda i na chybił trafił :D
Mi sie udalo obejrzeć i w sumie niektóre sceny spoko, ale na przewijaniu tych różnorodności, i duzo nie zmieniło to chyba dla fabuły
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: ogłupiać
niby mówią: kolor płeć orientacja nie ma znaczenia
ale zmieniają, jakby to miało znaczenie

Btw ja z przyjemnością obejrzę każdy serial, w którym nawet 100% osób to niebiali i niehetero, naprawdę, pokocham wszystkich nawet, ale warunek - postaci oryginalne, nie zmienione z białych na inne, niezmieniona płeć czy orientacja.

Ale jak już się zmienia, to dla mnie propaganda.
Tak jak teraz nawet z Franco i Castro - powinien go
  • Odpowiedz
niby mówią: kolor płeć orientacja nie ma znaczenia

ale zmieniają, jakby to miało znaczenie


@Sharlene: Społecznie nie powinno mieć znaczenia, a w praktyce ma ogromne. A seriale i prezentacja mniejszości jest bardzo ważna i potrzebna.
  • Odpowiedz
białych mniej i wszystkich agdt,tam,gdzie ich nie było nie jest potrzebne.


@christopher-maryanski: Ale to nie odpowiada na moje pytanie. To nie jest propaganda, to po prostu tak dobrana obsada. Ja pytam czego dotyczy domniemana propaganda i jaki jest jej cel.
  • Odpowiedz
A seriale i prezentacja mniejszości jest bardzo ważna i potrzebna.


@ziumbalapl: oczywiście. Ale można to robić inaczej. I nie traktować tego jako przymus. Część produkcji mogłaby być cała cis biała, część cała cis czarna, inne całe lgbt, i każdy znalazłby coś dla siebie, a przy okazji osoby nietolerancyjne same wychodziłyby ze swojej strefy komfortu, z nudów ciekawości, żeby obejrzeć produkcję, która nie ma na celu ich indoktrynować, dzięki czemu właśnie szybciej
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: nie chodzi o to per se, jeśli zmieniliby całego black lightinga na pół obsady białej to też byłaby indoktrynacja
Jakieś takie wmawianie, że nie można mieć własnej wizji świata, że coś nie może istnieć takie jakie jest bo to złe w oryginalnej postaci.
  • Odpowiedz
Jakieś takie wmawianie, że nie można mieć własnej wizji świata, że coś nie może istnieć takie jakie jest bo to złe w oryginalnej postaci.


@Sharlene: Co? Serial to inny twór, jak chcesz oryginału, to czytaj/oglądaj oryginał. Nie rozumiem w czym problem.
  • Odpowiedz
100% pewności że jeśli zacznie się tendencja zmian z oryginałów nie cis białych na cis białe to będziesz narzekać


@Sharlene: Z prostego powodu - reprezentacja mniejszości jest ważna, już o tym pisałem.
  • Odpowiedz
jeśli w każdym odcinku mniejszość stanowi 50%+ procent, to nie jest żadna reprezentacja, tylko propaganda


@Sharlene:
Czy to szerzenie poglądów? Nie.
Czy to manipulacja i natarczywe oddziaływanie na zbiorowość? Nie, chyba, że pokazywanie czarnoskórych i inne mniejszości uważasz za manipulowanie xD Albo pokazywanie osób LGBT jako normalnych postaci za coś negatywnego, lol.
ziumbalapl - > jeśli w każdym odcinku mniejszość stanowi 50%+ procent, to nie jest ża...

źródło: comment_1659814200z81ildrxNe4kWX4b7664EI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz