Wpis z mikrobloga

Ma ktoś doświadzeczenie z play internetem mobilnym? Zwłaszcza #netbox unlimited? Na zwykłym paluchu play w domu nisko, jest okej 10mbps/2Mbps. Wiadomo z anteną na zewnątrz, a jeszcze lepiej na samym dachu to prędkość "powinna" się poprawić. Ale martwi mnie jedno, czy prędkość będzie lecieć w dół jeśli więcej osób będzie używać Internetu w okolicy? Kiedyś tak było, że wieczorem i weekendami nie szło nic zrobić.
Szukam alternatywy dość pilnie, bo #orange dało mi okres naprawy Internetu biznesowego stacjonarnego (który raz w miesiącu się psuje i tak) na 15.08.... A trudno teraz bez Internetu działać.
#play
  • 7
@BIPTOA: 10/2 to jest ok? Jak masz maszt 5GR koło siebie to i 300/80 można ciągnąć. Ale nie na patyku, tylko routerze z agregacją 4 pasm i odpowiednią anteną. Ilość użytkowników oczywiście wpływa na prędkość, ale głównie na niskich częstotliwościach. Zresztą w Orange też 220/100 można ssać.
@memory: pytanie właśnie jak mocno, cóż trzeba będzie popróbować.
@NieoznaczonaReklama: W porównaniu do zero? To jest lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°). No dom w zasięgu 5GR jest w teorii na mapie. Przy testach z patykiem na dworzu, to nawet do 30 down dochodziłem więc już w ogóle szal i lepiej niż stacjonarny Orange. Najbardziej mnie ciekawi co to w ogóle to net box, tyle wiem że
@BIPTOA: 30 to połączenie z LTE800, czyli coś czym w Play szkoda się zajmować. Szumnie nazwany Netbox to zwykły punkt zewnętrzny ZTE MF-258K. Akurat ten z softem Play jest na maksa #!$%@? i się wiesza co jakiś czas. W Play to się kupuje na Allegro karty Play odNowa po 4 zeta sztuka i na każdej masz 100 GB netu + 100GB na YT ważne miesiąc. Jedna się kończy to do kosza
@NieoznaczonaReklama: Polecasz jakiś konkretny model modemu i anteny? Bo szczerze taka opcja by była super z kartami po 100gb właśnie jak net stacjonarny pada. Dzięki muszę to ogarnąć, bo właśnie się tego co mówisz obawiałem z umową.
@BIPTOA: no jak załapiesz znacznik Heavy User to już dupa, a na prepaidzie to już tu nasz jeden kolega przetransferował prawie 100 TB bez żadnego problemu. Modemy nie są tanie niestety. Cudy LT18, Netgear LBR20, ZTE MC7010, Huawei B818, a najtańszy i w miarę optymalny to Soyealink/Huawei B628-350. Możesz szukać na olx, czasem się coś pojawia w fajnych cenach. Dziś widziałem B818 za 500 zł, tylko brać i o nic nie