Wpis z mikrobloga

@kapitanwprdl: jak jest dużo eksperymentów, których rozwiązywanie jest ciekawe. Najgorsze co może być to projekt, gdzie od początku wiadomo jak coś zrobić, bo są już gotowe narzędzia/rozwiązania i wszystko co trzeba zrobić to napisać CRUDa
@kapitanwprdl: Ciekawy projekt dla mnie to:
- rzeczy związane z telekomunikacją bezprzewodową - cyfrowe przetwarzanie sygnałów, algorytmy i matematyka z tym związana, kodowanie nadmiarowe
- rzeczy związane z embedded (chociaż nie tylko) - kombinowanie jak zminimalizować liczbę cache missy, upychanie jak największego kawałka kodu w małym flashu, hard real time
- dwie rzeczy, za które chciałbym się wziąć w przyszłości - kompilatory oraz programowanie funkcyjne w Haskellu
@Saly: a jak mówisz o ciekawych rozwiązaniach to masz na myśli ciekawy problem biznesowy czy szczególy techniczne - algorytm albo architekturę rozwiązania?

Podam drugi przykład. Miałem rekrutację do projektu, w którym zajmowali się generowaniem danych syntetycznych do trenowania modeli computer vision. To bym rozumiał jako ciekawy problem byznesowy (nie poznałem szczegółów technicznych). Niestety Julka z rekrutacji chyba poznała, że jestem prostakiem i nie popchnęła dalej mojej kandydatury ( ͡° ͜
a jak mówisz o ciekawych rozwiązaniach to masz na myśli ciekawy problem biznesowy czy szczególy techniczne - algorytm albo architekturę rozwiązania?


@kapitanwprdl: zależy co kto lubi, choć wydaje mi się, że techniczne problemy są ciekawe i częstsze (w sensie ciekawości). Przykładowo zaprogramowanie CRUDa jest nudne, ale problemy techniczne związane z wydajnością/architekturą/skalowaniem tego samego CRUDa mogą być bardzo ciekawe; nawet jak problem biznesowy jest trywialny

Jakby było inaczej to programiści na swoich
@kapitanwprdl: skłanianie technologii do bycia dobrym w czymś do czego każdy mówi że się nie nadaje. Był sobie taki mikrokontroler, każdy mówił że nie zrobi w sensownym czasie podpisu cyfrowego na krzywych eliptycznych, trzeba podrożyć produkt. I tu wchodzę ja cały na biało, dodaję 1 linijkę kodu, wypijam 2 kawy na koszt firmy i jest. 1000x speedup. Nic nie trzeba podrażać.

Albo naginanie protokołów radiowych do pracy poza specyfikacją typu linki