Wpis z mikrobloga

Pierwszy dzień jako kierowca w ruchu lewostronnym:

Jeżdżąc parę dni jako pasażer zdążyłem się rozgarnąć już jak wygląda pierwszeństwo, ronda czy włączanie się do ruchu także tu bez problemów ale sama obsługa auta zmiotła mnie z planszy xD
Absolutne skupienie na otoczeniu żeby w nic nie przywalić lewą stroną, zmiana biegów kwestia dyskusyjna, jako osoba praworęczna- co najmniej dziwne uczucie. Dwójkę wrzuca się tragicznie ale w mojej opinii dużo wygodniej wrzuca się 3 i 5.
Brak zamienionych manetek od kierunków i wycieraczek to jedno wielkie XD W ten sposób nie da się wygodnie jeździć po ciasnych uliczkach w mieście, jedna ręka wrzuca kierunki i wachluje biegami, duży minus.
No i przez pierwsze kilometry miałem srogiego laga mózgu i nie umiałem korzystać z pedałów, niby jest tak samo ale nie mogłem się przyzwyczaić że sprzęgło mam przy tunelu środkowym xD
Ogólnie myślę że kwestia przyzwyczajenia co do trzymania się swojego pasa ruchu i nie zjeżdżania na pobocze, ale dużo wygodniejszy byłby automat ze względu na utrudnione manewrowanie kierunkami i biegami w tym samym czasie.

A wy wolicie ruch lewo czy prawostronny? Długo wam zajęło żeby po lewej stronie poczuć się równie pewnie co po prawej?

#motoryzacja #samochody #prawojazdy
  • 1