Wpis z mikrobloga

Od jakiegos tygodnia zacząłem jezdzic z czujnikiem kadencji oraz pasem pokazujacym puls. Nie wiem jak wy macie ale ja zauwazylem ze kazda moja jazda jest z srednia 145-155 uderzen na minutę mimo ze usilnie probuje jezdzic w strefie 2 to zawsze jezdze w 4 lub 5 xD. Nawet glupie zejscie z siodelka i mocniejsze przekręcenie korba powoduje u mnie natychmiastowy skok pulsu o ponad 20 uderzeń. Martwi mnie to troche bo odkad kupilem rower przejechalem ponad 10tys km a kazda moja jazda wyglada tak samo. Silowo. Czy tak wysoki puls jest spowodowany waga? Waze 107kg przy 185cm. Nie jestem jakos szczególnie ulany, duzo cwicze na silce i mimo duzej wagi jestem dosc wysportowany. W jaki sposob mozna obnizyc puls podczas jazdy?
#rower
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@adam-carter: czujnik tętna w zegarku na ręce czy pas na klatce? Dużo zależy od twojej kondycji i tak jak ktoś wyżej wspomniał od twojego organizmu. Niektórzy max tętno będą mieć w okolicy 160, inni 190. Ja jak jeżdżę w strefie mocy S2 to też mi się tętno utrzymuje w okolicy 145-150, a np jazda w s1 (jak jadę to prawie nie czuć oporu na pedałach) to mi wtedy spada w okolice
@adrk7: pas na klatce. Na ten przyklad dzisiejsza jazda. 41% w strefie 3 30℅ w strefie 4 i 10℅ w strefie 5. Srednia pulsu 148. Chociaz chyba jest tak jak mowisz. Na 70km jazdy mam 600 w pionie i kazda scianka powoduje natychmiastowy skok pulsu. Po prostu sprobuje gdzies znalezc jakis plaski odcinek drogi i potestuje jak to wyglada. Najprawdopodobniej te 107kg musi mie zabijac na hopkach xd
Zacznij od wyznaczenia max HR i dopiero patrz na strefy. Automaty biorą pod uwagę Twój wiek i masę i na tej podstawie ustalają max hr. Jeśli masz go w okolicy 200 to jest pewnie z 20 uderzeń więcej niż automat by chciał i wszystkie strefy są z dupy.
Zrób sobie jakiś ramp test na wysokiej kadencji i będziesz znał max hr.