Wpis z mikrobloga

Mam pytanie dotyczące tego raportu AI. Ukraina oskarżana jest o wykorzystywanie szpitali i szkół w celach wojskowych. W Polsce za czasów układu warszawskiego szkoły i szpitale były przecież projektowane tak żeby można było wykorzystać je podczas wojny z NATO. Zakładam, że szkoły budowane w sojuzie również były pod ten cel przygotowane. Wynika z tego, ze Ukraińcy wykorzystują je zgodnie z przeznaczeniem. Przecież nie ma tam teraz dzieci. Mam racje czy się mylę?

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_tysi%C4%85clecia?wprov=sfti1 (wykorzystanie militarne nowych szkół)
#ukraina
  • 2
@garbaty33: Oczywiście, że nie ma dzieci, poprawniej byłoby pisać nie o szkołach a o budynkach szkół.

A co do zasady, to AI pisze, że szkoły mogą być wykorzystywane, chociaż raczej nie powinny i jeśli są takie możliwości wojsko powinno używać innych obiektów, które nie zagrażają celom cywilnym. To jest rzecz jasna nie do oceny na podstawie, bo nie wiemy jak wyglądała konkretna sytuacja tam na miejscu w konkretnej miejscowości i czy
@garbaty33: Dokładnie to samo napisałem w jednym ze swoich komentarzy.

Btw.: nie raport AI tylko artykuł. Wszyscy zdaje się podłapali że to jakiś dogłębny i rzeczowy raport, podczas gdy tak na prawdę to ogólnikowy artykuł...